1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uzmanlar açıkladı "Çocuk Yapmanında Bir Zamanı var"

Uzmanlar açıkladı "Çocuk Yapmanında Bir Zamanı var"

Uzmanlar açıkladı "Çocuk Yapmanında Bir Zamanı var"

Günlük rutininizde daha çok işe yer olmadığı bir gerçek! Peki ya günlerinize biraz sağlık, mutluluk ve kazanç eklemeye ne dersiniz? Araştırmalar, doğru zamanda doğru işi yapmanın sizi hedeflerinize daha kolay ulaştıracağına dikkat çekiyor…

07:00 – Çocuk yapın

Pek çok klinik araştırma, erkeklerin sperm sayılarının sabahın erken saatlerinde daha fazla olduğuna işaret ediyor! Eğer eşiniz ve siz çocuk istiyorsanız, denemek için en doğru zaman saat 07:00 olabilir

08:30 – Bir karar alın

Günün ilerleyen saatlerinde vuran ve karar vermenizi zorlaştıran ‘karar yorgunluğu'nun mağduru olmak istemiyorsanız eğer, araştırmacılara kulak verin ve önemli kararlarınızı sabah uyandıktan hemen sonra alın…

09:30 – İnternet sitenizi veya sosyal medya hesaplarınızı güncelleyin

İstatistiklere göre çoğu insan, en sevdiği internet sitelerini sabah saat 10:00'dan önce kontrol ediyor! Blog yazılarınızın daha çok okunması veya fotoğraflarınızın daha çok görülmesi için, internet üzerinden yapacağınız paylaşımları kahvaltıdan hemen sonraya denk getirebilirsiniz.

10:00 –Bir aspirin alın

Migren ağrısı ve kalp krizi riskinin en yüksek olduğu zamanın sabahları, özellikle de Pazartesi sabahları, olduğunu biliyor muydunuz? Her gün tedbir amaçlı yutacağınız bir adet aspirin, hayatınızı kurtarabilir!

13:00 – Komik bir video izleyin

300 milyon tweet inceleyen Harvard ve Northwestern Üniversitesi araştırmacıları, insanların ruh hallerinin gün içinde en kötü saat 13:00 civarında olduğunu söylüyor. Öğle yemeği sonrası gelip çatan depresif hali benimsemek yerine, hapşıran panda videosu izlemeye ne dersiniz?

14:00 – 10 dakika uyku molası verin

Saatler öğleden sonra ikiyi gösterdiğinde, vücut ısınız aynı gece geç saatlerde olduğu gibi düşmeye başlar ve bitkin hissetmenize neden olur. Avusturalyalı bilim adamları ise bu durumun üstesinden gelmek için 10 dakika kestirmenizin yeterli olduğunu söylüyor.

16:30 – Temizlik yapın

Evde temizlik yapmanız gerektiğinde göz ve el koordinasyonunuzun en yüksek olduğu 16:00-17:00 saatlerini tercih edebilirsiniz.

17:00 – Spor yapın

17:00-18:00 arası vücudunuz, gün içindeki en yüksek ısısına ulaşır. Vücut ısınızın yüksek olması size güç ve canlılık kazandırırken, tepki verme hızınızı düşürür. Gün içinde az da olsa yaşanan vücut ısısındaki bu değişiklikler, yapacağınız egzersizi daha verimli bir hale getirir.

21:00 – İnternet üzerinden satış yapın

Dünyaca ünlü eBay adlı online alışveriş sitesinin verilerine göre, site üzerinde gerçekleşen açık arttırmaları sona erdirmek için en uygun saat 21:00! Bu saatte satış yapanlar karlı çıkarken, trafiğin azaldığı saat 04:00 sularında siteden alışveriş yapanlar da istediklerine ucuza sahip oluyor.

22:00 – Dünyayı kurtarın

Öğle saatlerinde çözülmesi imkânsız gibi duran bir sorun hakkında, gece yatmadan önce tekrar kafa yormaya ne dersiniz? Hayır demeden önce bu yazıyı sonuna kadar okuyun! Yorgunluğun soyut düşünme becerilerini tetiklediğini söyleyen uzmanlar, saat 22:00 gibi zihninizin dizginlerini elinizden bırakmanızı öneriyor. İddia ediyoruz, sorununuzun çözümü hiç beklemediğiniz bir anda gelecek…

HABERE YORUM KAT