1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul Şehir Üniversitesi'ne ilişkin yeni gelişme! Resmen devredildi

İstanbul Şehir Üniversitesi'ne ilişkin yeni gelişme! Resmen devredildi

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesinin, Yükseköğretim Kurulu kararıyla 1 sene geçici süreyle faaliyetinin durdurulup, idaresinin Marmara Üniversitesi'ne bırakıldığı duyuruldu.

İstanbul Şehir Üniversitesi'ne ilişkin yeni gelişme! Resmen devredildi

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, yaptığı yazılı açıklamada Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesinin, Yükseköğretim Kurulu kararıyla 1 sene geçici süreyle faaliyetinin durdurulup, idaresinin Marmara Üniversitesine bırakıldığını duyurdu.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün Bilim ve Sanat Vakfının teslim alınarak komisyonca yönetimi işlemi 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ek 11'inci maddesinin 10. fıkrası gereğince (Mahkeme tarafından kayyum atanıncaya kadar kurucu vakıf, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yönetilir) yerine getirilmiştir."

Yapılan işlemin yasanın amir hükmünün ifasından ibaret olduğunun vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İvedilikle teslim alınarak vakfın hukuku korunmuş ve yönetimi hukukçu, gayrimenkul ve finans uzmanları olmak üzere üç kişilik komisyonca ifa edilecektir. Bu bir kayyum ataması değildir. Bu eylem, Bilim ve Sanat Vakfının tüzel kişiliğinin korunması, maddi varlıklarına ve kuruluş amaçlarına sahip çıkılması eylemidir."

HABERE YORUM KAT