1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Vali Ahmet H. Nayir: Referamdum için gerekli tedbirleri aldık

Vali Ahmet H. Nayir: Referamdum için gerekli tedbirleri aldık

16 Nisan'da yapılacak "Anayasa Değişikliği Halk Oylaması" öncesinde, sırasında ve sonrasında alınacak tedbirlere ilişkin Halk Oylaması Güvenlik Toplantısı...

Vali Ahmet H. Nayir: Referamdum için gerekli tedbirleri aldık

16 Nisan'da yapılacak "Anayasa Değişikliği Halk Oylaması" öncesinde, sırasında ve sonrasında alınacak tedbirlere ilişkin Halk Oylaması Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Ahmet H. Nayir başkanlığındaki toplantıya, Vali Yardımcısı Sedat Oktar, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Seçim Kurulu Başkanı Aysun Yıldırım, ilçe kaymakamları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Vali Ahmet H. Nayir, "16 Nisan bundan önceki süreçlerde olduğu gibi başarıyla atlatacağımız, demokrasi olgunluğumuza yeni bir halka katacağımız bir oylama, milli iradenin sandığa yansıması olacak" dedi.

Halk oylaması öncesi, günü ve sonrası tedbirlerinin alındığını aktaran Vali Nayir, "16 Nisan ve sonrasına ait bize düşen görevler var. Her şeyden önce il merkezi ve ilçeler olarak YSK kararlarını, Başbakanlık'tan, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen, seçime yönelik olan genelgeleri kaymakamlarımız ve kendi konuları itibariyle jandarma ve emniyet yetkililerimiz mutlaka birebir takip edecekler. İl merkezi olarak, il genelini ilgilendirecek şekilde hem jandarmamız hem emniyetimiz halk oylaması öncesi, halk oylaması günü ve halk oylaması sonrası tedbirlerini aldılar. Her şeyden önce halk oylamasında il ve ilçe seçim kurullarımızın bizlerden olan talepleri öncelikli olarak karşılanmaya çalışılacak. Bu konuda devletimizin diğer kurum ve kuruluşlarıyla, il ve ilçe seçim kurullarına gerekli desteği vereceğiz" dedi.

Vali Ahmet H. Nayir halk oylaması sürecinde yol kontrol uygulamalarına da ağırlık verilmesi konusunda talimat verdi.

Toplantı, Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen referandum takvimi sürecinde alınacak güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi. (EFE)

Vali Ahmet H. Nayir: Referamdum için gerekli tedbirleri aldık

Vali Ahmet H. Nayir: Referamdum için gerekli tedbirleri aldık

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT