1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Vali Şentürk'ten çömlek atölyelerinde inceleme

Vali Şentürk'ten çömlek atölyelerinde inceleme

BİLECİK (AA) - Vali Bilal Şentürk, Bilecik El Sanatları Eğitim Merkezi ve Kınık köyündeki çömlek atölyelerinde incelemelerde bulundu. Vali Şentürk,...

Vali Şentürk'ten çömlek atölyelerinde inceleme

BİLECİK (AA) - Vali Bilal Şentürk, Bilecik El Sanatları Eğitim Merkezi ve Kınık köyündeki çömlek atölyelerinde incelemelerde bulundu.

Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Akın Yılmaz ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına bağlı El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğünde incelemede bulundu.

Kadın kursiyerlerin yer aldığı ahşap oyma ve seramik atölyesi ile sergi salonunu gezerek, Merkez Müdürü Ahmet Arslan ve kursiyerlerden bilgi alan Şentürk, ''Bilecik, farklı özelliklerde, ürün çeşitliliği olan el sanatlarının gelişmiş olduğu bir yer olsun. Özelliği olan bir yer burası, bu nedenle ilimizle özdeşleşmiş ürünlerimiz olmalı. Kursiyerlerimizin 4-5 aylık kurs süreleri bizim için yeterli değil. Elbette herkes aynı yetenekte değil ama bu işi meslek edinen kişiler çıksın. Bilecik'e özgü, tanıtıcı ürünler üretilsin ve o ürünleri satalım.'' dedi.

Vali Şentürk daha sonra eşi Münevver Şentürk ve Pazaryeri Kaymakamı Fatih Kurt ile "Toprağın sanata dönüştüğü yer" olarak nitelendirilen Kınık köyünde çömlek atölyelerini gezerek, çömlek ustalarından bilgi aldı.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT