1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Vali Taşyapan’dan esnaf ziyareti

Vali Taşyapan’dan esnaf ziyareti

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan, Van Küçük Sanayi Sitesi ile Hurdacılar Sanayisinde faaliyet gösteren esnafı ziyaret...

Vali Taşyapan’dan esnaf ziyareti

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan, Van Küçük Sanayi Sitesi ile Hurdacılar Sanayisinde faaliyet gösteren esnafı ziyaret etti.

Küçük Sanayi Sitesinde oto kaporta ve yedek parça dükkânlarını gezen Vali Taşyapan, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek, çalışanlarla bir süre sohbet etti. Daha sonra Hurdacılar Sanayisine geçen Vali Taşyapan, kooperatif başkanından yapılan çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgi aldı. Burada kendisine iletilen talepleri dinleyen Vali Taşyapan, bir geri dönüşüm firmasında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Vali Taşyapan, firma sahibinden kullanım dışı bırakılan ve hurdacılar aracılığıyla toplanarak geri dönüşüm merkezlerine getirilen plastik şişe, karton gibi dönüştürülebilir malzemelerin hangi süreçlerden geçerek tekrar imalat sürecine dâhil edildiği hakkında bilgiler aldı.

Vali İbrahim Taşyapan, ticari faaliyet yanında çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önem arz eden geri dönüşüm alanındaki hizmetlerinden dolayı firma yetkililerini tebrik ederek işlerinde kolaylık diledi.

Vali Taşyapan’dan esnaf ziyareti

Vali Taşyapan’dan esnaf ziyareti

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT