1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Valide Sultan Gemisi'ne liselilerden büyük ilgi

Valide Sultan Gemisi'ne liselilerden büyük ilgi

Her perşembe Üsküdar Belediyesi tarafından Valide Sultan Gemisi'nde öğrencilere yönelik düzenlenen Sanat Derslerinin konukları geçen hafta Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriydi.

Valide Sultan Gemisi'ne liselilerden büyük ilgi

Valide Sultan Gemisi bu hafta da Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın'ın katılımlarıyla Sanat Tarihi dersleri için konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Bağlarbaşı Pazarlama ve Perakende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katıldığı dersler Boğaz'ın harika manzarası eşliğinde gerçekleşti.

Başkan Hilmi Türkmen, "Sevgili Öğrenciler her Perşembe lise öğrencileri ile Boğaz'da Sanat Tarihi dersi projesinin bugünkü konukları sizlersiniz. İnsan yaşadığı şehri ne kadar iyi tanırsa hem çok sever hem de oraya aidiyeti artar. Bu yüzdendir ki her Perşembe Valide Sultan Gemisi'nde gerçekleşen Sanat Tarihi dersi sözde değildir. Rehberimiz anlatımıyla hem Anadolu hem Avrupa yakası kıyılarının tarihi geçmişini dinleyecek ve canlı canlı göreceksiniz. Gemimiz 2 yıldır hizmette olup yaklaşık 1,5 milyon kişi Valide Sultan Gemisi ile Boğaz turu yapmıştır." şeklinde konuştu.

Başkan Türkmen'in ders zilini çalması ile uzman rehber, Boğaz'ın eşsiz tarihini öğrencilere aktardı.

Çay ve simit ikramıyla Boğaz turu yapan öğrenciler verilen teneffüste bol bol fotoğraf çektirdi.

Valide Sultan Gemisi'ne liselilerden büyük ilgiValide Sultan Gemisi'ne liselilerden büyük ilgi

HABERE YORUM KAT