1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Valilik açıkladı! O ilimizde 36 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Valilik açıkladı! O ilimizde 36 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada terör örgütü PKK'ya mensup teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışma kapsamında 36 köy ve mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Valilik açıkladı! O ilimizde 36 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis Valiliği terör örgütü PKK'ya mensup teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışma kapsamında 36 köy ve mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Bitlis Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, bölücü terör örgütü PKK'ya mensup teröristlerin yakalanması için bugün saat 19.00 itibariyle 36 köy ve bağlı mezralarında başlatılan sokağa çıkma yasağının ikinci bir emre kadar süreceği bildirildi.

BİTLİS'TE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK YERLER

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bitlis İli Merkez İlçesi sınırları içerisinde bulunan Yukarıbalcılar, Aşağıbalcılar, Üçevler, Başmaklı, Ilıcak, Oğulcak, Çeltikli, Kalupat, Karakuş, Aşağıkoçak, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Yanönü, Beşkaynak, Dursun, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme, Uçankuş. Bayırlı, Kutlu, Akgün, Kınalı, Çobansuyu, Aşağıçobansuyu, Aşağıölek, Yukarıölek, Akçalı, İçgeçit, Doğruyol, Dereağzı, Çadırlı, Yolcular, Aşağıyuvacık, Yuvacık, Kavakdibi köyleri ve mezraları bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 11 Ağustos 2020 Salı günü saat:19.00'dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT