1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Valilik duyurdu! Hatay'da o etkinlikler 15 gün boyunca yasaklandı

Valilik duyurdu! Hatay'da o etkinlikler 15 gün boyunca yasaklandı

Hakkari Valiliği koronavirüs salgını nedeniyle il genelinde toplu olarak yapılan etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilik duyurdu! Hatay'da o etkinlikler 15 gün boyunca yasaklandı

Koronavirüs salgını ülkemizde devam ederken il bazlı tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Hatay Valiliği önemli bir karar aldı. Valilik il genelinde toplu olarak yapılan etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Cumhuriyetin temel nitelikleri, Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğü, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, korona virüs salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların önlenmesi amacıyla; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11.Maddesi hükümleri gereğince; Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, Hakkari il sınırları içerisinde (İl merkezi, İlçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 18 Ekim 020 tarihi saat 00:01’den 1 Kasım2020 tarihi saat 23:59’a kadar 15 gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, konser, şenlik, meşale yakma, el ilanı/bildiri/broşür dağıtma, afiş/poster asma gibi türdeki her türlü eylem ve etkinliklerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT