1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Van'da 2 kişinin daha cansız bedeni bulundu

Van'da 2 kişinin daha cansız bedeni bulundu

Van Gölü'nde kayıp olan mülteci teknesiyle ilgili yapılan arama çalışmalarında 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla toplam can kaybı 11'e yükseldi.

Van Gölü'nde kayıp olan mülteci teknesiyle ilgili yapılan arama çalışmalarında 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Böylece ölenlerin sayısı 11'e yükseldi.

Van Gölü yüzeyinde Jandarma, JAK, Emniyet Müdürlüğü, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri çalışma yürütüyor.

Deniz Kuvvetlerinden bir ekibin de dahil olduğu çalışmalarda, 4 sonar ve 4 ROW cihazıyla suyun altı taranıyor. Diğer ekipler de havadan, karadan ve göl yüzeyinde arama faaliyetlerini sürdürüyor.

Van'da 2 kişinin daha cansız bedeni bulundu

HAVA KOŞULLARI CİHAZLARIN GÖRÜNTÜ ALMASINI ENGELLİYOR

Van Gölü'nün tamamında yapılan arama çalışmalarında ROW cihazlarıyla 200 metre derinliğe kadar inen ekipler, dünden bu yana 2 kişinin daha cansız bedenine ulaştı. Şu ana kadar 11 kişinin cesedi bulundu ancak tekneye dair bir ize rastlanmadı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle suyun bulanık olmasının arama çalışmalarını olumsuz etkilediği, cihazların net görüntü alamadığı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nde tekneleriyle 27 Haziran'da Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş'tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuştu.

Van'da 2 kişinin daha cansız bedeni bulundu

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına ait gece görüşlü termal kameralı helikopter, İHA ve botlarla göl ve çevresinde arama çalışması başlatılmış, yabancı uyruklu oldukları değerlendirilen 9 kişinin cesedine ulaşılmıştı.

Van'da 2 kişinin daha cansız bedeni bulundu

HABERE YORUM KAT