1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Veliyullah ne demek, TDK'ya göre Veliyullah kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Veliyullah ne demek, TDK'ya göre Veliyullah kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Veliyullah kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Veliyullah ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Veliyullah nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Veliyullah kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Veliyullah ne demek, TDK'ya göre Veliyullah kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Veliyullah ne demek? Veliyullah TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi veliyullah kelimesi. Peki veliyullah ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre veliyullah nedir, veliyullah kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

VELİYULLAH NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Veliyullah kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Veliyullah kelimesi Arapça kökenlidir.

TDK'ya göre veliyullah kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Veli

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT