1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vergi borçlarını Yapılandırma Süresi 25 Kasım'a Uzatıldı

Vergi borçlarını Yapılandırma Süresi 25 Kasım'a Uzatıldı

Vergi borcu yapılandırılmasına imkân tanıyan düzenlemede başvuru süresi uzatıldı.

Vergi borçlarını Yapılandırma Süresi 25 Kasım'a Uzatıldı
Daha önce 31 Ekim'de sona ereceği açıklanan başvurular 25 Kasım’a kadar yapılabilecek. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği başvurular E-Belediye üzerinden de alınıyor.

Vergi alacaklarının yeniden yapılandırmasına ilişkin başvuru süresi 25 Kasım’a kadar uzatıldı. Yapılandırma başvuruları yoğun ilgi görüyor. 6, 9, 12 ve 18 taksit imkânlarının da olduğu yapılandırma başvurularında indirim avantajından dolayı peşin ödemelerin ağırlıkta olduğunu belirten yetkililer, yoğunluk yaşanmaması için vatandaşların başvurularını son güne bırakmaması için uyarıda bulundu.

E-Belediye üzerinden yapılandırma kolaylığı

Pendik Belediyesi, belediyeye gelmeye gerek kalmadan, sıra beklemeksizin yapılandırma işlemlerini internet üzerinden yapma kolaylığı da sağlıyor.  Bunun için www.pendik.bel.tr ana sayfasında “Vergi Barışı” sekmesini tıklayıp “E-Belediye üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız” yönlendirmesini takip ederek açılan pencereden Paydaş/Sicil No/TC Kimlik No ve Şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yapılabiliyor. Eğer sisteme üye değilseniz “Üye Olun” sekmesi üzerinden üye olunabiliyor. Sisteme girdikten sonra borçlar internet üzerinden yapılandırılabiliyor.

Çay ikramı da var

Borçlarını yapılandırmak için gelen vatandaşlara belediye tarafından çay ikram  ediliyor. Kendilerine gelecek sırayı beklerken çaylarını yudumlayan vatandaşlar, soğuk havada içlerini de ısıtmış oluyor. Uygulamadan oldukça memnun kalan Pendikliler, hizmetten ötürü yetkililere teşekkür ediyor.

HABERE YORUM KAT