1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Veterinerlik Fakültesi koşusunu Rojhat Kızı kazandı

Veterinerlik Fakültesi koşusunu Rojhat Kızı kazandı

Gecenin en önemli mücadelelerinden biri olan Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı Koşusunu, Ahmet Çelik'in sahibi olduğu Rojhat Kızı, jokeyi...

Veterinerlik Fakültesi koşusunu Rojhat Kızı kazandı

Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi koşusunu, Rojhat kızı kazandı.

Gecenin en önemli mücadelelerinden biri olan Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı Koşusunu, Ahmet Çelik'in sahibi olduğu Rojhat Kızı, jokeyi Menderes Avşar idaresinde açık ara farkla kazanmayı başardı. Kum pistte bin 700 metre mesafede gerçekleştirilen koşuda, 4 yaşlı 12 safkan Arap atı birincilik için mücadele verdi. Koşuda ikinciliği, Cefakeş elde ederken, Benazir Kız üçüncü tamamlayan isim oldu. Veteriner Fakültesi at yarışı koşusu sonunda birinciliği elde eden Rojhat Kızı adlı atın sahibi olan Ahmet Çelik'e kupasını, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik verdi. Düzenlenen kupa törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Avcı, Üniversite Genel Sekreteri Mehmet Akif Nacar, Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu, üniversite öğretim elemanları, Veteriner Fakültesi öğrencileri ve yarış severler katıldı. Verilen kupa sonrası Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu yaptığı açıklamada, "her yıl düzenli olarak koşulan Veteriner Fakültesi Koşusunu tamamladık. Dekanımız ve rektör yardımcımızın aramızda olması bizi sevindirdi. 17 yıldır Şanlıurfa'da yarışmalarımız devam ediyor. Kurumlarımıza yönelik koşu etkinliklerimizle hipodromumuzda sosyal bir ortam oluşturuyoruz. Veteriner Fakültemiz öğrencilerinin koşulara gelmesi ile bu hedefimizin başarılı olduğunu gördük. Bu akşam yoğun bir izleyici kitlemizle çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. At yarışı sporuna katkılarından dolayı üniversite rektörlüğümüze ve dekanlığımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Yarışmadan duyduğu heyecanı dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik ise, "Bizim için heyecan verici bir yarış oldu. Yıllardır Veteriner Fakültesi adına koşu düzenleniyor. Biz de zevkle bu yarışları seyrediyoruz. Öğrencilerimizi de bu sene toplu halde yarışlara getirerek onlara da bu keyfi yaşattık. Üniversitemizin adına yapılan bu çalışmayı takdirle karşılıyorum. Başta müdürümüz Mehmet Bey olmak üzere bu organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Veterinerlik Fakültesi koşusunu Rojhat Kızı kazandı

Veterinerlik Fakültesi koşusunu Rojhat Kızı kazandı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT