VGM burs başvuruları başladı mı 2021? Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yükseköğretim bursu ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü üniversite burs başvurularının tarihleri merak ediliyor. Bununla birlikte burs ücretleri de ilgililerinde gündeminde yer aldı. Haberimizde "VGM burs başvuruları başladı mı 2021? Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yükseköğretim bursu ne kadar?" konu başlıklarına yer verdik.

VGM burs başvuruları başladı mı 2021? Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yükseköğretim bursu ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü yılın belirli dönemlerinde, yükseköğrenim bursu ve ortaöğrenim bursu başvuruları için talepler alıyor. Bununla birlikte, VGM burs başvuruları başladı mı 2021? Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yükseköğretim bursu ne kadar? soruları ilgililer tarafından araştırılıyor. Haberimizde merak edilen konu başlıklarına dair detaylı bilgilere yer verdik.

VGM burs başvuruları başladı mı 2021? Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yükseköğretim bursu ne kadar?

VGM BURS BAŞVURULARI BAŞLADI MI 2021?

VGM burs başvuruları için beklenen tarih açıklandı. Burs başvuruları 1 Kasım 2021 tarihi itibarıyla başladı. Haberi Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, yükseköğretim için burs başvurularının başladığı duyuruldu.

YÜKSEKÖĞRENİM BURS BAŞVURUNUZU BURADAN YAPABİLİRSİNİZ.

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ BURS BAŞVURUNUZU BURADAN YAPABİLİRSİNİZ.

VGM burs başvuruları başladı mı 2021? Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yükseköğretim bursu ne kadar?

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2021 YÜKSEKÖĞRETİM BURSU NE KADAR?

VGM burslarının ne kadar olacağı da merak konusu olmuştu. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapılmış olup ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL burs alacak.

VGM burs başvuruları başladı mı 2021? Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yükseköğretim bursu ne kadar?

VGM BURSU SON BAŞVURU TARİHİ

1 Kasım’da başlayan başvurular 15 Kasım’da sona erecek. Sonuçlar ise değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından erişime açılacak.

VGM burs başvuruları başladı mı 2021? Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yükseköğretim bursu ne kadar?

BAŞVURU YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

•  Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere, Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere ve bir önceki eğitim yılında Genel Müdürlük bursundan yararlanmaktayken başarısız olma nedeniyle bursu kesilen öğrencilere  yükseköğrenim bursu verilmemektedir. Durumu yükseköğrenim bursu almaya engel öğrenciler başvuru yapsalar dahi başvurularının değerlendirmeye alınmayacağı unutulmamalıdır.

• Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi önemlidir.

• Başvuruların en sağlıklı ve kolay şekilde bilgisayardan yapıldığı unutulmamalıdır. Cep telefonu ya da tabletlerden, cihazların işletim sistemlerinin güncel olmamasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle başvuru yapılırken sıkıntı yaşanabilmektedir. Cep telefonu ile yapılan başvurularda forma girilen her harf ve rakamın tek tek klavyeden yazılması ve isimlerde Türkçe karakterler olması haline Türkçe karakterlerin formlarda doğru yazılmış olması gerekmektedir.

• Doğru ve kolay başvuru yapmak için başvuru yapmadan Başvuru Kılavuzları mutlaka okunmalıdır. Başvuru kılavuzlarına başvuru giriş ekranlarından ulaşabilirsiniz.

• Başvurularınız başvuru formlarında beyan ettiğiniz bilgilerin ilgili kamu kurumlarından yapılan doğruluk kontrolleri yapılarak gerekmesi halinde sizlerden belge talep edilerek değerlendirilmektedir. Beyan edilen bilgilerin hatalı, yanlış ya da gerçeğe aykırı olduğu tespit edildiğinde başvurunuz iptal edileceğinden vermiş olduğunuz bilgiler doğru ve gerçeğe uygun olmalıdır. Başvuru süreleri içerisinde tekrar başvuru formuna girerek başvuru formunuzda doldurmuş olduğunuz bilgilerinizi güncellemeniz/değiştirmeniz mümkündür.

• Başvuru sürelerinin tamamlanmasının ardından Bölge Müdürlüklerimiz başvurunuzun değerlendirilmesi için belge talebinde bulunabilirler. Bu nedenle başvuruda beyan edilen iletişim bilgileri (adres, cep telefonu, e-posta) güncel ve kullanılıyor olmalıdır. Belge talep edilmesi halinde belirtilen sürelerde belgelerin Bölge Müdürlüklerine iletilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde burs başvurunuz iptal edilir.

• Başvuru formunda nüfus bilgilerinizi girebileceğiniz ekran açılmıyorsa, internete girdiğiniz yerdeki güvenlik ürünleri/cihazları formlarının açılmasını engelliyor olabilir. Özellikle kamu kurumlarından yapılan başvurularda bu sıkıntı yaşanabilmektedir.  Kurumunuzun Bilgi İşlemi ile görüşmek ya da Kurum dışından başvuru yapmak sorunu çözecektir.

 

•Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illerin ve Bölge Müdürlüklerimizin iletişim bilgilerine buradan erişebilirsiniz.  

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN