1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Vize operasyonunda 30 kişi gözaltına alındı

Vize operasyonunda 30 kişi gözaltına alındı

Yurt dışı seyahatleri için vize almak isteyenleri dolandıran dolandırıcılar Ankara'da düzenlenen operasyonla yakalandı. Ankara merkezli olayda 30 kişi gözaltına alındı.

Vize operasyonunda 30 kişi gözaltına alındı

Ankara merkezli 3 ilde dolandırıcılara büyük darbe vuruldu. Yurt dışı seyahatleri için vize almak isteyenleri dolandıran çetede operasyon ile 30 kişi gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, şüphelilerin konsolosluk ve elçiliklerle irtibatlı yasal firma izlenimi veren "vize danışmanlık" adı altında şirketler kurdukları belirtildi.

30 şüpheli gözaltına alındı

Açıklamada, bu şirketler aracılığıyla vize işlemleri için başvuran vatandaşların pasaport, kimlik, tapu ve banka kayıtlarının ele geçirildiği şikayeti üzerine Ankara merkezli İstanbul ve Kırıkkale'de 35 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği ifade edildi.

Dolandırıcılık için kurulan 26 şirket için de arama ve el koyma kararı çıkartıldığı aktarılan açıklamada, Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen 35 şüpheliden 30'unun yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

 

 

HABERE YORUM KAT