1. HABERLER

  2. BİLİM TEKNOLOJİ

  3. Whatsapp Netflix sürprizi ile sevindirdi!

Whatsapp Netflix sürprizi ile sevindirdi!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp getirdiği yeni güncelleme ile Netflix kullanıcılarını sevindirdi. Artık Whatsapp sohbet pencereleri içinde de Netflix tanıtımlar oynatılabilecek.

Whatsapp Netflix sürprizi ile sevindirdi!

Whatsapp'tan Netflix hamlesi geldi! Şimdilik sadece en son versiyon iOS kullanıcıları için geçerli olan özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları uygulamadan çıkmadan gönderilen tanıtım linklerini seyredebilecekler.

Donanım Günlüğü’nde yer alan habere göre WhatsApp bu özelliği resmen duyurmuş değil ancak iOS kullanıcıları özelliğin çalışmaya başladığını teyit ediyorlar. Öte yandan Netflix ve WhatsApp'ın Android üzerindeki çalışmaları da bitirince duyuru yapacağı tahmin ediliyor.

Ancak bu özellik sadece tanıtımları içeriyor. Kullanıcılar dizileri ve filmleri seyretmek istediğinde yine Netflix uygulamasını açmak zorunda kalacaklar.

WhatsApp geçtiğimiz yıl da Instagram ve Facebook videolarının uygulama içinden seyredilmesini mümkün kılmıştı. Ancak WhatsApp, Facebook ve Instagram ile aynı ekosistemin uygulaması.

Farklı ve potansiyel olarak rakip bir şirketin video içeriklerini oynatmada kolaylık sağlaması ise şaşrtıcı bir gelişme. Yine de kullanıcılarını uygulama içinde tutmak adına önemli bir adım olduğu da inkar edilemez.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT