1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. Whatsapp'tan gizlilik ilkesiyle ilgili yeni karar: ''Hesabınızı silmeyeceğiz''

Whatsapp'tan gizlilik ilkesiyle ilgili yeni karar: ''Hesabınızı silmeyeceğiz''

Geçtiğimiz aylarca kullanıcılarını gönderdiği güncelleme ile zora sokan mesajlaşma platformu Watsapp, gizlilik politikası ve hizmet şartlarında değişikliği ile ilgili belirttiği 15 Mayıs tarihinde bir açıklama yaparak kullanıcılarına bu güncellemeyi yapmayacaklarının haberini verdi.

Whatsapp'tan gizlilik ilkesiyle ilgili yeni karar: ''Hesabınızı silmeyeceğiz''

Gizlilik politikası ve hizmet şartlarında yapmak istediği değişiklikle birkaç ayda bütyük oranda kullanıcı kaybeden Watsapp, 15 Mayıs'ta yaptığı bir açıklama ile bu güncellemeden vazgeçtiklerini duyurdu.

WhatsApp, kullanıcıların yoğun tepkisini alan son güncellemesine ilişkin Twitter üzerinden paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşımda, "Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz." ifadeleri kullanıldı.

Whatsapp'tan gizlilik ilkesiyle ilgili yeni karar: ''Hesabınızı silmeyeceğiz''

 

 

15 MAYIS'A ERTELEMİŞTİ

Gizlilik politikası ve hizmet şartlarında değişikliğe gideceğini açıklamasının ardından büyüyen tepki nedeniyle WhatsApp, 8 Şubat'ta yürürlüğe sokmayı planlandığı uygulamayı, 15 Mayıs'a ertelemek ve kullanıcılara yaptıkları değişiklikleri açıklamak için bir hasar sınırlama kampanyası yürütmek zorunda kalmıştı.

WhatsApp, Türkiye'de de çok sayıda kullanıcısını, başta BiP, Telegram ve Signal olmak üzere diğer mesajlaşma uygulamalarına kaptırmıştı.

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT