1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yalçın Akdoğan: MGK Kararları Yok Hükmündedir.

Yalçın Akdoğan: MGK Kararları Yok Hükmündedir.

Yalçın Akdoğan:  MGK Kararları Yok Hükmündedir.

         Toplantıya  İstanbul AK Parti Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediye Başkanı  Kenan  Şahin, Pendik  AK Parti  İlçe Başkanı  Tugay Kılıç, PESİAD  Başkanı  Ahmet  Cin, Pendik  Belediyesi  Birim Müdürleri, Pendik Belediye Meclis Üyeleri  ve Pendik AK Parti  üyeleri  katıldı.

        Pendiklilerle bir araya gelinen toplantı da önümüzdeki seçim süreçleri  ve gündemdeki konular   değerlendirildi. Önümüzdeki  Yerel  Seçimler , ilk defa yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri  ve daha  sonrasın dada  genel seçimlere değinen Yalçın Akdoğan şunları ifade etti “Önümüzde yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekilliği seçimleri var. Yerel seçimleri AK Parti’nin başarılı bir şekilde geçirmesi, psikolojik üstünlüğü muhafaza ederek Cumhurbaşkanlığı’na girmesi önemli. Biz her zaman olduğu gibi bu seçimlerde de proje ile vizyon ortaya koyarak kampanya yürüteceğiz. Birileri yalan kara kampanya yürütebilir. Biz hem onların bu oyununa gelmeyeceğiz, hem de kendi bildiğimiz dilde projeyle konuşarak bu süreci götüreceğiz” dedi.


       CHP’nin ittifaklarına değinen Akdoğan “Bugüne kadar bütün seçimlerden önce AK Parti’ye karşı bir şer ittifakı kurulduğunu savunan Akdoğan, “Bir statüko bloğu oluşturulmak istendi. AK Parti’ye karşı. Bu statüko bloğunda çok farklı eğilimlerin, partilerin yan yana hareket edebildiğini gördük. Bu seçimlerde de CHP, HDP, BDP işbirliğinden bazı yerlerde bahsediliyor. Bu kadar birbirine zıt partilerin bir araya gelmesi hem kendi seçmenlerine bir saygısızlıktır hem kendi dünya görüşlerine bir tezat oluşturur. Böyle bir işbirliğine girmeleri toplu intihar eylemi olur. Kendi tabanları da bunları affetmez” diye konuştu.

 

     Yalçın Akdoğan konuşmasında 2004 MGK kararları konusundaki haberlere de değinerek, “Bunun yok hükmünde olduğunu, herhangi bir bakanlar kurulu kararı alınmadığını söyledik. Ama bir takım haberler devam ediyor. Bu bahsi geçen haberlerin bu MGK kararı ile ilgisi yok. Bunlar 2001 yılında belirlenmiş olan irtica ile mücadele eylem planı gibi daha önceki dönemlerde yapılan çalışmalar ve Başbakanlık Takip Kurulu’nun kendi rutin işlemlerini sanki bu MGK kararı soncu gibi takdim etme anlayışı var. Bu MGK kararı yok hükmünde olmuştur ve AK Parti bununla ilgili hiçbir adım atmamıştır. Takip Kurulu’nu da AK Parti kaldırmıştır, MGK’nın yapısını da Ak Parti değiştirmiştir. Demokratikleşme önünde sorun oluşturan bütün adımları AK Parti ortadan kaldırmıştır. AK Parti’ye kurulduğu andan itibaren AK Parti’ye karşı mücadele verenler irticayı hep gündeme getirmiştir. İrtica ile ilgili söylemler AK Parti’ye karşı saldırılar şeklinde ortaya çıkmıştır. AK Parti bütün bunlara karşı hem kendi varlığını korumaya çalışmış, hem de vücudunu siper etmiştir bütün toplum kesimlerine, cemaatlere, İslami oluşumlara. İrtica şemsiyesi altında kime saldırılıyorsa AK Parti buna karşı vücudunu siper etmiştir. Bunun iç tehdit olmaktan çıkarılması konusundaki mücadeleyi de AK Parti vermiştir. AK Parti’ye karşı o dönemdeki suçlamalar, kapatma davaları, bunların merkezinde hep irtica olmuştur” ifadelerini kullandı.   “Birileri ‘AK Parti Türkiye’yi muhafazakarlaştırıyor’ diye yaygara yaparken birileri de AK Parti sanki muhafazakar kesimlere karşı bir takım girişimleri içindeymiş gibi görüntü oluşturmaya çalışıyor’ diyen Akdoğan, “Bizim bu tür psikolojik harekatlara aldanmamamız lazım. Eğer bu tür yalanlar üzerinden birbirimizle ilgili hükümlere varırsak bu haksızlık olur. Yalan yanlış bilgilerle amel edilmez. Bu tür kurgular, yalanlar üzerinden birbirimize farklı bakışlar geliştirmemeliyiz. Biz her zaman kardeşliği yüceltmeliyiz. Türkiye kazansın biz kaybetmeye razıyız. Biz hep birlikte Türkiye’yi yüceltmeliyiz” şeklinde konuştu.

 HABERE YORUM KAT