1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kademeli normalleşme Mart ayında!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kademeli normalleşme Mart ayında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, bu akşam gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma kısıtlamasını illerdeki duruma göre aşamalı olarak kaldıracaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kademeli normalleşme Mart ayında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, bu akşam gerçekleştirilen Kabine Toplantısı saat 19.10'da sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından konuştu.

Kabine toplantısında güvenlikten sağlığa kadar Türkiye'nin gündeminde olan tüm meseleleri değerlendirdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen günlerde Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine yapılan harekata ilişkin detayların üzerinde durduklarını da belirtti.

TERÖRLE MÜCADELE

Erdoğan, harekat üzerinde şehit düşen 3 asker ile alçakça katledilen 13 vatandaşa Allah'tan rahmet diledi. 

Terör konusunu suhuletle çözüme kavuşturmak için tüm risklerini göze alarak çeşitli adımlar attıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; Sur, İdil, Cizre, Silopi, Nusaybin, Derik, Dargeçit ilçelerinde yaşanan hadiselerin güvenlik kuvvetlerince bastırıldığını belirtti. Erdoğan, "Sınırlarımız içerisinde kapsamlı terör operasyonları yürütülmüştür." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı sayesinde sınırlarımızın güneyini güvenli hale getirdik. Temmuz 2015 yılından bugüne kadar ülkemizin verdiği şehit sayısı 401'i asker 443 jandarma olmak üzere toplam 1259'dur." dedi.

CHP'YE TEPKİ

"Terörle mücadele meselesi günlük polemiklerin üstünde tutulması gereken milli bir konudur" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'yi eleştirdi. Erdoğan "Örgütü kınamayan bir parti, bu ülkenin partisi olamaz." dedi.

Terörle mücadelenin partiler üstü bir mesele olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan terör örgütünü kınamayan hiç kimsenin kendini bu ülkenin siyasetçisi olarak tanıtamayacağını sözlerine ekledi.

NORMALLEŞME SÜRECİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerin durumuna ilişkin yaptığı açıklamada illerdeki vaka sayısına göre yüz yüze eğitimin değerlendirilebileceğini ifade etti.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KALKACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma kısıtlamasını illerdeki duruma göre aşamalı olarak kaldıracaklarını belirtti. Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamasının il bazlı ele alınacağını belirtti.

RESTORAN VE KAFELER AÇILACAK MI?

Restoran kafe ve benzeri esnafları rahatlatacak yol haritası konusunu kabine toplantısında ele aldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu üzerine önümüzdeki günlerde açıklama yapılacağını belirtti. Erdoğan yaptığı açıklamada "Vatandaşlarımız ne kadar dikkatli olur ve hassas davranırsa normalleşme takvimi o derece hızlı ilerleyecektir. " ifadesini kullandı.

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT