1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Cani, yavrusunu kangala parçalatmıştı! O anne eşeğe koruma

Cani, yavrusunu kangala parçalatmıştı! O anne eşeğe koruma

Ankara'da yaşanan dehşet verici olayda, eşeğin sıpasını kangala parçalatan caninin gelen büyük tepkiler üzerine tutuklanmasının ardından, yanında yavrusu parçalanan eşek koruma altına alındı.

Cani, yavrusunu kangala parçalatmıştı! O anne eşeğe koruma

Yaşanan korkunç olayın ardından eşeğe Hayvan Hakları Federasyonu sahip çıktı. Uludağ Üniversitesi Hayvan Hastanesi'nde tedavi edilen eşek daha sonra yeni yuvasına getirilip, yuvada bulunan eşek arkadaşlarının yanına yerleştirildi.

Ankara Haymana ilçesinde 24 yaşındaki B.K. isimli şahıs, annesinin yanındaki yavru eşeği çoban köpeklerine parçalatıp bununla da yetinmeyerek, o anları kayda alıp sosyal medyadan paylaşmıştı. Duruma tepki gösteren hayvanseverler polis ve jandarmaya ihbarda bulunmuştu.

HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU DEVREYE GİRDİ

Yanında yavrusu parçalatılan eşeğe Hayvan Hakları Federasyonu tarafından sahip çıkıldı.

Haytap Bursa İl Temsilciliğine getirilen eşek önce Uludağ Üniversitesi Hayvan Hastanesi'nde tedavi edildi. Sağlık durumu iyi olan eşek, daha sonra yeni yuvasına getirilip yuvada bulunan eşek arkadaşlarının yanına yerleştirildi.

''ANNEYİ KORUMAMIZ ALTINA ALDIK''

Eşeğin yeni yuvasının artık Bursa olacağını ifade eden Haytap Bursa Temsilcisi Emre Demir, "Sosyal medya sayesinde bu habere ulaştık. Haytap Ankara il temsilicimiz devreye girdi. Yapılan araştırmalar sonucunda annenin yavrusunun vefat ettiğini öğrendik. Biz de anneyi korumamız altına aldık. Önce Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne gittik. Burada gerekli sağlık kontrolleri yapıldı. Bundan sonra ömrünün sonuna kadar burada misafir olacak. Burada arkadaşları var burada mutlu bir yaşam sürecek" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT