1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yay Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Yay Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Astroloji de 12 burç takımından dokuzuncu sırada yerini alan Yay burcunun genel özellikleri vatandaşlar tarafından çokça merak ediliyor. Yay burcunun aşk, iş, sağlık hayatı ve daha fazlasını sizler için araştırıp haberimizde yer verdik. İşte Yay burcuyla ilgili bilinmesi gereken tüm bilgiler...

Yay Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Burçların insan hayatına etkileri olduğu tüm dünyada bilinen bir durum... Peki 12 burçlar arasında dokuzuncu sırayı alan Yay burcunun insan yaşamına ne gibi etkileri var? Bu burcun genel özellikleri neler? Bu burçtan olan kişiler çevreye nasıl bir tutum ve davranış sergiliyor? İşte bu soruların tüm cevaplarını ve Yay Burcu ile ilgili tüm bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz. 

 

 

 

YAY BURCU ÖZELLİKLERİ

YAY BURCU GRUBU

Ateş grubundan olan Yay burçları, türünde değişkenlik özelliğini bulundurmaktadır.

YAY BURCU YÖNETİCİ GEZEGENİ

 Jupiter ve Neptün

YAY BURCU RENGİ

Turkuaz, Mor

YAY BURCU UĞURLU TAŞI

Firuze, Mavi topaz

YAY BURCU UĞURLU SAYISI

3

YAY BURCUNUN ŞANSLI GÜNÜ

Perşembe

YAY BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR

Aslan, Koç, İkizler

YAY BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR

 Oğlak, Yengeç

YAY BURCUNUN SEVDİĞİ ŞEHİRLER

Nottingham, Stuttgart, Toledo, Sydney, Köln, Toronto, Budapeşte, Napoli

YAY BURCUNUN METALİ

Kalay

YAY BURCUNUN ÇİÇEKLERİ 

Leylak, mor menekşe, karanfil, kırmızı gül

YAY BURCUNUN AĞAÇLARI

 Meşe, huş, ıhlamur, dut, kestane, dişbudak, şekerkamışı, badem kayısı

YAY BURCUNU TANIMLAYAN SÖZ

'Kendimi yeni ufuklarda arıyorum'

Yay Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

YAY BURCUNUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Bu burçtan olan kişiler içtenlikleri ve iyimserlikleriyle çevresindekileri etkilerler. Daima hareketli ve dinamik olan Yayları durdurmak oldukça zordur. Özgürlüklerine düşkün olan maceraperest tavırlar sergileyen bu kişiler gezmeyi, yeni şeyler keşfetmeyi, yeni kişilerle tanışmayı çok severler. Kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Çok yönlü kişilikleri vardır. Ciddi işlerde ve felsefik konularda gelişmiş kavrama becerileri sayesinde başarılı olmaları mümkündür. Çoğu konuya ilgili Yaylar, bir konu üzerinde kendilerini yorgun hissediyorlarsa bu o konudan sıkıldıklarının göstergesidir.  

Yay Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

YAY BURCU FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Sportif bir bedene sahip olan bu kişilerin boyları uzundur. Kahverengi saçlara ve koyu renkli gözlere sahiptir. Kendilerine güvenen ve iyimser bir yüzü ve gülümseyişleri vardır. Değişik bir tarza sahip oldukları için çevresindekiler tarafından kolayca fark edilebilir.

YAY BURCU KADINI

Kültürlü, esprili, neşeli, özgüveni yüksek, gezmeyi, tozmayı, eğlenmeyi seven bir kadın gördüyseniz o Yay burcu kadını olabilir. Daima çevreleri tarafından sevilen ve aranılan bu kadınlar, yeni yerler görmekten ve yeni arkadaşlar edinmekten büyük keyif alır. Bu kadınlarla geçinmenin en iyi yolu onların hızına ayak uydurabilmektir. 

YAY BURCU ERKEĞİ

Hayatlarında renkli, sevecen ve ılımlı olan bu kişiler, özgürlüğüne daima düşkündür. Her zaman kibar bilgili ve beyefendi bir tavır sergilemeye çalışan Yaylarla özgürlüklerini kısıtlamadığınız sürece ciddi bir ilişki yaşanabilir. Herkese karşı cana yakın davranışlar gösteren bu kişiler, çevresi tarafından sevilen ve sayılan kişilerden olur.

Yay Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

YAY BURCUNUN AŞK HAYATI NASILDIR?

Özgürlükçü yapısı, cana yakın tavrı, iyimserliği, yardımseverliği, maceracı yanıyla yay insanından çok iyi bir sevgili olabilir. Ancak bu kişilere sabit fikirlerle gelemezsiniz. Daima yenilikçi, ilgi çekici ve farklı görüşlerinizi ona yansıtmalısınız. İlişkilerinde rahat bırakılmaktan hoşlanan Yayların yaptıklarına fazla karışmamak gerekir. İlişkilerinde aşırı duygusallıklardan  ve sınırlı ilişkilerden hoşlanmaz.

YAY BURCUNUN İŞ HAYATI NASILDIR?

Çok iyi bir iş arkadaşı olan Yaylar, bulunduğu ortama canlılık ve hareketlilik getirir. Konular hakkında daima bir fikirleri vardır ve paylaşmaktan çekinmezler. Kariyerlerinde yükselmeleri için çokça çaba sarf ederler.

YAY BURCUNUN SAĞLIK HAYATI NASILDIR?

Sporla bayağı ilgili olan Yay burcundaki kişilerin vücutları dinç ve sağlıklıdır. Sosyal yaşamlarında oldukça hareketli olan bu kişiler, kolay kolay hastalanmazlar. Bedende temsil ettikleri kalça ve baldırlar olduğu için ilerleyen yaşlarda bu kısımlarda sorunlar oluşabilir. Buralarda oluşabilecek yağlanmalarla, romatizmayla ve karaciğerdeki rahatsızlarla ilerleyen yaşlarla uğraşmak zorunda kalabilir. 

Yay Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR

Yay burcunun sahip olduğu arkadaş canlısı, sıcakkanlı, samimi, iyimser, neşeli, esprili gibi duyguların çoğuna sahipsiniz. Hareketli ve değişken yapınız sizi bir sürü serüven yaşatmaya itebilir. Sizde özgürlüğünüzün kısıtlanmasından hoşlanmazsınız. Yaşamdan çokça deneyim elde edeceksiniz. Hem iyi bir dost hem de muhteşem bir sevgili olursunuz. Din, felsefe, astroloji ve doğaüstü konular sizin için ilgi çekici hale gelecektir.

YAY BURCUNDAKİ KİŞİLER NELERİ SEVER?

Bir yaya verilecek en güzel hediyeler arasında uçak bileti, kültür turu, kaplıca veya tatil olabilir. Kadın yaylara pahalı takılar, fotoğraf makinesi, şık bir valiz, çanta, koşu ayakkabısı erkeklere ise spor ayakkabı, seyahat çantası, felsefe, tarih, kişisel gelişim kitapları alabilirsiniz.

YAY BURCU OLAN ÜNLÜLERİ

Yay burcu ünlülerinden bilinen kişiler;

Azra Akın, Woody Allen, Ludwig van Beethoven, Walt Disney, Mark Twain, Kirk Douglas, Frank Sinatra, Jane Fonda, Mehmet AIi Birand, Zeki Müren, Winston Churchill, Gustave Flaubert, Edith Piaf, Merve İldeniz, Tülin Şahin, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Ediz Hun, Güzide Kasacı, Sertab Erener, Onno Tunç, İbrahim Kutluay...

Video Editörü

HABERE YORUM KAT