1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Yaz tatili ne zaman? | Yaz tatili ne zaman başlayacak 2021?

Yaz tatili ne zaman? | Yaz tatili ne zaman başlayacak 2021?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayınlanan bir televizyon programında yöneltilen soru üzerine yaz tatilinin ne zaman başlayacağını açıkladı. Peki Yaz tatili ne zaman? | Yaz tatili ne zaman başlayacak 2021? İşte detaylar...

Yaz tatili ne zaman? | Yaz tatili ne zaman başlayacak 2021?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk'te canlı yayınlanan bir programa konuk oldu. Bakan Selçuk, yöneltilen bir soru üzerine yaz tatilinin ne zaman başlayacağını açıkladı. Peki Yaz tatili ne zaman? | Yaz tatili ne zaman başlayacak 2021? İşte ayrıntılar...

YAZ TATİLİ NE ZAMAN? | YAZ TİTİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK 2021?

Canlı yayınlanan bir televizyon programına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, yaz tatilinin ne zaman başlayacağının sorulması üzerine "Bizim okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok." ifadelerini kullandı.

Yüz yüz eğitimde ilk ve ortaokullarda yüzde 80'in üzerinde katılım olduğunu belirten Bakan Selçuk, yüz yüze sınavlar ile ilgili "Biz gençler bir tepkide bulunduğunda onu suçlamak değil anlamakla meşgul insanlarız." dedi.

Bağımsız araştırma grubuna yaptırılan çalışmada öğrencilerin yüzde 77'sinin sınavla ilgili iptal istemi olmadığını ifade eden Bakan Selçuk, hem ailelerin hem de öğretmenlerin öğrencilerin sınava girmeleri konusunda hem fikir olduklarını belirtti.

Bakan Selçuk, "Bizim lise öğrencilerimizin %40'ndan fazlası bu sınava 1. dönem girdi. Bizim bir denge tutturmamız gerekiyor. Ben yüz yüze olsaydı daha yüksek alırdım. Benim notum düşük oldu, haksızlık oldu gibi yaşadığımız problemler var. Şuanda ilkokullar devam ediyor mu ediyor. Eğer biz tamamen her şeyi durdurursak, EBA'da %90'nın üzerinde bir geri çekilme oluyor. Niye çalışayım noktasına geliyorlar. 9'da hiç ders görmeyen çocuk 10. sınıfta bir şey yapamaz." dedi.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
2
0
1
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT