1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yazarlık Okuluna Büyük İlgi

Yazarlık Okuluna Büyük İlgi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesinin birlikte yürüttüğü Yazarlık Okulu, yoğun ilgiyle başladı.

Yazarlık Okuluna Büyük İlgi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesinin birlikte yürüttüğü Yazarlık Okulu, yoğun ilgiyle başladı. 01 Mart-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan yazarlık okuluyla ilgili TYB Kayseri Şubesi 2. Başkanı Hacı Sarı açıklamalarda bulundu.

TYB Kayseri Şubesi 2. Başkan Yardımcısı Hacı Sarı, "Büyükşehir Belediyesiyle birlikte hayata geçirdiğimiz Yazarlık Okuluna Kayseri'de yoğun bir ilgi var, etkinliğimize 516 yazar adayı başvurmuştur ve 1. Hafta kursları tamamlamıştır" ifadelerini kullandı. Hacı Sarı Yazarlık "Okulu dersleri on farklı sınıfta uygulanmaktadır. Her bir sınıfta ortalama 55 öğrenci ders görmektedir ve 43 yazar bu sınıflarda eğitmen olarak görev almıştır" dedi.

Hacı Sarı "Yazarlık okulunda TYB Kayseri Şubesi Başkanı Selim Tunçbilek, Başkan Yardımcıları Kadir karaman, Şeref Karadavut,ve Yüksel Kalkan etkin çalışmaktadır. TYB Kayseri Şubesi Yönetimi tüm kurumlarla işbirliğini geliştirerek kentin kültürüne farklı bir çalışma metodu getirmek istiyoruz. Kayseri'nin kültür hayatında yenilikler ve yeni projeler görülmeye başladı. Yazarlık okulu çalışması Kayseri'de yeni kalemlerin keşfedilmesi ve okuyan bir toplum olma yolunda önemli bir role sahip. Yazarlık okulu çalışması 20 Mayıs'ta düzenlenecek sertifika programıyla sona erecek ve bu süre içerisinde Büyükşehir Belediyesi Konservatuar salonunda, Yoğun Burç Kültürevinde, Hunat Hatun Kültür merkezinde ve Kayseri Mahallesinde bulunan Büyükşehir Belediyesine ait kültür merkezinde dersler devam edecek" diye konuştu.

Yazarlık Okuluna Büyük İlgi

Yazarlık Okuluna Büyük İlgi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT