1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yeni bir hayvanları koruma yasası çıkarılmalı

Yeni bir hayvanları koruma yasası çıkarılmalı

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, derneklerin hayvan haklarını korumaya çalıştıklarını...

Yeni bir hayvanları koruma yasası çıkarılmalı

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, derneklerin hayvan haklarını korumaya çalıştıklarını ancak çalışmalar gönüllülük esasına dayandığından yetersiz kaldığını söyledi.

Yollarda ezilen köpeklerin, kışında sokaklarda donan kedilerin görüldüğünü belirten Sümer, "Ancak Eskişehir'de son yıllarda hayvanları koruma konusunda bazı gelişmeler sağlanmıştır. Odunpazarı ve Tepebaşı belediyelerince açılan köpek barınaklarında sahipsiz köpeklere sahip çıkılmakta, aşılanmakta ve kısırlaştırılmaktadır. Sonra köpeklerin kulaklarına küpe takılarak doğaya salıverilmektedir" dedi.

Doğanın ekolojik dengesi, doğa ile canlıların bir arada uyum içinde yaşamasını gerekli kıldığını vurgulayan Sümer, "Türkiye'de koruma görevi yasalar olduğunda uygulanmaktadır. Bu nedenle Türkiye'de yeni Hayvan Hakları Yasası hazırlanmalı ve uygulamaya koyulmalıdır. Bu nedenle Eskişehir milletvekilinin yeni bir yasa hazırlayarak TBMM'ye sunulması için göreve davet ediyoruz" diye konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.