1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Yeni Türkiye'yi Çanakkale Ruhu Şekillendirecek
Yeni Türkiye'yi Çanakkale Ruhu Şekillendirecek

Yeni Türkiye'yi Çanakkale Ruhu Şekillendirecek

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle açıklama yapan Ahmet Gündüz, Çanakkale Zaferi’nin; öğretici, birleştirici ve barışı kavratıcı bir savaş olduğunu belirtti.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle açıklama yapan Ahmet Gündüz, Çanakkale Zaferi’nin; öğretici, birleştirici ve barışı kavratıcı bir savaş olduğunu belirtti.

BağlantıAk Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Ahmet Gündüz, hasret ateşinden sevdaların tutuştuğu, gönül ocağında özlemlerin korlaştığı, kavuşma hayallerinin eriyip buharlaştığı bir kıyamet olarak tarif ettiği Çanakkale savaşlarından dersler çıkarmamız gerektiğini söyledi.

Çanakkale Zaferi’nin; öğretici, birleştirici ve barışı kavratıcı bir savaş olduğuna dikkat çeken Ahmet Gündüz ifadelerinde “Yok olmak için değil, var olmak için, özgürlük ve gelecek için soğuk kurşuna iman dolu göğüslerini geren atalarımızla gurur duyuyoruz. Varoluşla yokoluş arasındaki ince çizgi olan Çanakkale Savaşları her zaman bize yol gösteren bir derstir. Yeni Türkiye, Çanakkale Ruhu ile şekillenmelidir, Çanakkale Ruhuyla şekillenecektir” dedi.

“TOPRAĞIN ÜSTÜNDEKİLER OLARAK,  ALTINDAKİLERE LAYIK OLMALIYIZ”

Çanakkale Zaferi’nin, can çekişen bir imparatorluğun kahraman evlatlarının meydana koyduğu bir şahlanış destanı olduğunu belirten Ahmet Gündüz, AK Parti Hükümetlerinin savaşların geçtiği bu özel topraklara tarihin hiçbir zamanında görülmedik kadar çok ve değerli yatırımlar yaptığını ve Milli Parkta önemli düzenlemeler gerçekleştirdiğini söyledi.

Ahmet Gündüz, şunları ifade etti: “Bir milletin şahlanış öyküsü olan Çanakkale Zaferine ve Çanakkale topraklarına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve çok sayıda bakanımız hassas bir şekilde yaklaşmıştır. Kendilerine bu milletin bir evladı olarak şükran borçluyuz. Hükümetimizin ve AK Parti’nin en önemsediği konuların başında Çanakkale Ruhu gelmektedir. Çanakkale’ye yapılacak yatırımları artırmak ecdadın torunları olarak borcumuzdur. Çanakkale’nin bu önemli ve geleceğe ışık tutan mazisine ve Çanakkale Ruhuna bende her zaman sahip çıkacağım ve o ruhla hareket edeceğim. Toprağın üstündekiler olarak, toprağımızın altındaki kahramanlarımıza ve mirasına her zaman sahip çıkacağım. Ne yaparsak yapalım yine de Mehmet Akif gibi “Gene de Birşey Yapabildim Diyemem Aziz Hatırana” diyecek ve yorulmadan yeni çabalar içinde olacağım.” dedi. Ahmet Gündüz, yaptığı açıklamada 100 yıl önce bu eşsiz mücadeleyi veren başta Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal olmak üzere, tüm aziz şehitlere ve gazilere de rahmet diledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.