1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yeni Zelanda’da 5.9 büyüklüğünde deprem! Başbakan canlı yayında yakalandı

Yeni Zelanda’da 5.9 büyüklüğünde deprem! Başbakan canlı yayında yakalandı

Yeni Zelanda'da 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntıya bir televizyon programının canlı yayınında yakalanan Başbakan Jacinda Ardern'in sakinliğini koruması dikkat çekti.

Yeni Zelanda'da 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakan Jacinda Ardern sarsıntıya bir televizyon programının canlı yayınında yakalandı.

KISA SÜRELİ ŞAŞKINLIK YAŞADI

Başkent Wellington'daki parlamento binasından televizyon programına bağlanan Ardern, yeni tip Koronavirüs salgını süreciyle ilgili soruları yanıtlarken deprem meydana geldi. Başta ufak bir şaşkınlık yaşayan ancak sakinliğini koruyan Başbakan Ardern, "Burada ufak bir deprem yaşıyoruz. Arkamda hareket eden şeyler görebilirsiniz" ifadesini kullandı.

bolge

PROGRAMI TAMAMLADI

Durumlarının iyi olduğunu söyleyen Ardern, herhangi bir zarar görmeden yayını tamamlamayı başardı.

Yerel basında yer alan haberlere göre yaklaşık 15 saniye süren depremin merkez üssü, başkent Wellington’ın 30 kilometre kuzeybatısındaki Levin kasabası. Yerin 37 kilometre altında gerçekleşen depremin büyüklüğünün ise 5.9 olduğu açıklandı.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede en başarılı ülkelerden biri olarak gösterilen Yeni Zelanda’da 1504 vaka görülürken, 21 kişi hayatını kaybetti.

Onur Berk İnce
Haber Editörü

HABERE YORUM KAT