1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yeniköy Mezarlığı’ndaki yapılar yenilendi

Yeniköy Mezarlığı’ndaki yapılar yenilendi

Kent merkezi ve dış ilçelerdeki mezarlıklara perşembe günleri ücretsiz ulaşım hizmeti veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha iyi hizmet vermesi...

Yeniköy Mezarlığı’ndaki yapılar yenilendi

Kent merkezi ve dış ilçelerdeki mezarlıklara perşembe günleri ücretsiz ulaşım hizmeti veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha iyi hizmet vermesi amacıyla Yeniköy Mezarlığı içindeki yapıları yenileyerek vatandaşların kullanımına açtı.

Kent genelindeki tüm mezarlıklara vatandaşların daha rahat ulaşmasını sağlamak için perşembe günleri ücretsiz ulaşım hizmeti başlatan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, mezarlık hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde yapılması için çalışmalarına devam ediyor. Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığı içinde yer alan yapılarda vatandaşların talep ve önerileri doğrultusunda çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, cami ve mescit zemini, erkek ve kadın bekleme salonu, defin alanı, abdesthane ile park alanlarını, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yeniden düzenledi. Yenilenme çalışmalarının tamamlandığı yapılar, vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Yeni mezarlık alanında çalışmalar sürüyor

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Yeniköy Mezarlığı'na dahil edilen 80 dönümlük arazi üzerinde başlattığı çevre düzenlemesi çalışmaları da sürdürüyor. Yeni mezarlık alanında ekipler, toprak dolgu ve çevre duvar yapım çalışmasını yapıyor.

Yeniköy Mezarlığı’ndaki yapılar yenilendi

Yeniköy Mezarlığı’ndaki yapılar yenilendi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT