1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yenişehir Belediyesi bin 71 minik yüzücüye malzeme dağıttı

Yenişehir Belediyesi bin 71 minik yüzücüye malzeme dağıttı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından "Yüzmeyi öğreniyorum hayallerime dalıyorum" projesi kapsamında bin 71 minik yüzme kursu öğrencisine malzeme...

Yenişehir Belediyesi bin 71 minik yüzücüye malzeme dağıttı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından "Yüzmeyi öğreniyorum hayallerime dalıyorum" projesi kapsamında bin 71 minik yüzme kursu öğrencisine malzeme dağıtıldı.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından "Yüzmeyi öğreniyorum hayallerime dalıyorum" projesi kapsamında bin 71 minik yüzme kursu öğrencisine malzeme dağıtım töreni yapıldı. Köşkler Mahallesi Spor Kompleksi Şehitlik Kapalı Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, kurum müdürleri, minik sporcular ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından töreninin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Kartal, "İl etapta toplamda bin 71 öğrenciye belediyenin imkanlarıyla gerekli ekipmanlarla donatarak yüzmeyi öğretmeyi planlıyoruz. İkinci etapta bin öğrenciyle beraber toplamda 2 bin 71 öğrenciye bu sene yüzmeyi öğreteceğiz. Bu sosyal faaliyet vesilesiyle gençlerimiz hem boş zamanlarını değerlendirecek hem de kendilerini geliştirmek için önemli bir faaliyet bulunacaklar. Daha öncesinde belediyelerin kaynakları halkımızın, mahallemizin ihtiyaçları yerine gençlerimizin geleceklerini ellerinden almak için kullanıyorlardı. Fakat bugün Cumhurbaşkanımızın iradesiyle bizler belediyelerimizin bütün kaynaklarını siz değerli gençlerimize harcamakta, kullanmakta büyük onur duyuyoruz" dedi.

Vali Güzeoğlu ise, Diyarbakır'da bir büyük dönüşümün yaşandığını belirterek, "İnsanı merkezine alan bir kamu hizmet anlayışını her noktada hissediyoruz. Özellikle yarınımızın güvencesi, aydınlığı ve güzelliği olan çocuklarımızın daha iyi yetişmesi, güçlü, güvenli ve mutlu olası adına çok özel projeleri hayata geçiriyoruz. Sizler bizim hem zenginliğimiz hem güvencemizsiniz. Sizi mutlu etmek, hayatın her alanında başarılı ve iddialı kılmak en temel sorumluluğumuz. Bu ülkenin çocuklarının her türlü sporda dünya ile yarışacak, dünyanın her köşesinde büyük başarı ortaya koyacak ve en sonunda şanlı bayrağımızı göndere çekecek, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletecek yeteneği olduğuna inanıyoruz. Bu projeyle inşallah yarının şampiyonları Diyarbakır'dan yetişiyor olacak" diye konuştu.

Konuşmaların ardından minik yüzücülere malzemeler dağıtıldı.

Yenişehir Belediyesi bin 71 minik yüzücüye malzeme dağıttı

Yenişehir Belediyesi bin 71 minik yüzücüye malzeme dağıttı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT