1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG için merak edilen fiyat hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, "Aracın fiyatı şu andan belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye'deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak" dedi

Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST'te yer alan yerli otomobil TOGG standında dikkat milli araca dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, sıkça sorulan "Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak?" sorusuna da yanıt vererek, vatandaşın merakını giderdi.

Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

"KİMSE BAKAN'A BAKMIYOR, ARABAYA BAKIYOR"

Bakan Varank, festivalde yaşadığı komik anlara değinip, "Ben alanda geziyorum,  Türkiye'nin otomobiline olan ilgi benden daha fazla. Kimse Bakan'a bakmıyor ama arabaya bakıyor. İnşallah orada da süreçler planladığımız şekilde devam edecek. Biz Türkiye'nin otomobili projesiyle dünyada değişen otomotiv endüstrisine Türkiye'nin bir cevabını vermiş oluyoruz" diye konuştu.

Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

"PROJE PLANLANDIĞI ŞEKİLDE GİDİYOR"

Varank, projenin planlandığı gibi ilerlediğine dikkat çekerek "Otomotiv endüstrisindeki değişimi biz daha erken görerek doğuştan elektrikli, otonom özellikleri olan ve fikri mülkiyet hakları yüzde 100 bize ait olan, bu sayede de çok farklı teknolojileri çok kolay bir şekilde entegre edebildiğimiz bir projeyi başlatmıştık. O projede planlandığı şekilde gidiyor. Bundan memnunuz" dedi.

Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

"TÜRKİYE'NİN OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNDEKİ DÖNÜŞÜM OTOMOBİLLE YAKALANACAK"

TOGG için önemli açıklamalarda bulunan Varank, Türkiye'nin otomotiv endüstrisindeki dönüşümü otomobille yakalayacağını bildirerek, "Türkiye yılda 2 milyon otomobil ürüten bir ülke. Bu sene Türkiye'de 750 bin araç satılması öngörülüyor. 2 milyon araç üreten bir Türkiye'nin otomotiv endüstrisindeki dönüşümü yakalaması lazım. Bunu nasıl yapacak? Türkiye'nin otomobili ile yapacak. Biz geleceğin teknolojilerini bu otomobil projesi ile şu anda tasarlıyoruz, üretiyoruz, tedarikçilerimiz geleceğin otomobiline yönelik üretim yapma kabiliyetini kazanıyor" şeklinde konuştu.

Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

YERLİ OTOMOBİL TOGG'UN FİYATI NE KADAR OLACAK?

Araçların, 2022 yılının sonunda seri üretim bandından indirdiğinde tüm Türkiye'ye sunulacağını ancak, fiyatların şu aşamada henüz belli olmadığını söyleyen Varank, "Aracın fiyatı şu andan belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye'deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak " dedi.

Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT