1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yeşilay Haftası Kilis’te etkinliklerle kutlanacak

Yeşilay Haftası Kilis’te etkinliklerle kutlanacak

Kilis Şube Başkanı Ahmet Zorlu, bu yıl Yeşilay Haftası'nın "bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver" konseptiyle 1-7...

Yeşilay Haftası Kilis’te etkinliklerle kutlanacak

Kilis'te Yeşilay Haftası bir dizi etkinlik ve toplantı ile kutlanacak

Kilis Şube Başkanı Ahmet Zorlu, bu yıl Yeşilay Haftası'nın "bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver" konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik ve toplantılarla kutlanacağını kaydetti. Zorlu, "Yeşilay'ın 97. kuruluş yıl dönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Kilis'te de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Yeşilay Haftasını bu yıl, "bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında sen de söz ver" konseptiyle çeşitli etkinlik ve toplantılar düzenleyerek, kutluyoruz" dedi. Etkinlik ve toplantılar ile start alacak olan haftada, saha aktivitelerinden seminerlere kadar düzenlenen etkinliklere herkesin katılabileceğini vurgulayan Zorlu, "Yeşilay'ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza atıyoruz. Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Kilis'te de çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da "bağımlılıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver" diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek istediklerini anlatan amacıyla bu yıl Yeşilay Haftasında çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Yeşilay Başkanı Ahmet Zorlu, "Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.

Zorlu, Yeşilay Haftası kutlamalarında üniversite lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik seminerler, protokol ziyaretleri, bisiklet turu gibi etkinliklerin gerçekleşeceğini de sözlerine ekledi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT