1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yeşilay ile spor camiasının buluşması

Yeşilay ile spor camiasının buluşması

Yeşilay Cemiyeti Bitlis Şubesi, kentte görev yapan antrenör, il temsilcisi ve beden eğitimi öğretmenleri ile bir araya geldi.

Yeşilay ile spor camiasının buluşması

Yeşilay Cemiyeti Bitlis Şubesi, kentte görev yapan antrenör, il temsilcisi ve beden eğitimi öğretmenleri ile bir araya geldi.

Yeşilay Haftası sebebi ile çeşitli etkinlikler düzenleyen Yeşilay Cemiyeti Bitlis Şubesi, ildeki spor camiası bir araya geldi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve birçok davetlinin katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Yeşilay Cemiyeti Bitlis Şube Genel Sekreteri Serdar Durer, madde bağımlılığına dikkat çekti. Durer, "Ne acıdır ki son yıllarda sadece ilimizin ve bölgemizin değil, ülkemizin, hatta dünyanın bir sorunu haline gelen madde bağımlılığı her geçen gün artmaktadır. İnsanlar mutlu olmayı farklı şeylerde arıyorlar. Oysa spor gibi, sanatsal ve bilimsel etkinlikler gibi insanın mutlu olabileceği o kadar alan var ki. Ancak acıdır ki eroin, esrar, bally, tiner, bonzai, metamfetamin ve çeşitli uyuşturucu sentetik hapların ciddi bir şekilde piyasada olduğunu ve gençlerimizin acıdır ki bu batakta, bu ciddi sıkıntıyla cebelleştiğini görüyoruz. Ailesinin ve çevresinin sevgisinden, ilgisinden mahrum kalmış, işsizlik gibi ciddi problemler yaşayan genç kardeşlerimizin içine düştükleri bu illetten kurtarılmaları için topyekûn seferber olmalıyız. Göz göre göre bu kardeşlerimizin elinden tutup çekmiyorsak kendimizi dindar, Müslüman ya da insan olarak addetmemeliyiz. Bu süreçte herkese çok ciddi görevler düşmektedir. Hutbelerde özellikle anne, baba hakkı sürekli işlenmektedir. Oysa dinimizde evlat hakkı da önemli bir yere sahiptir. Evlat hakkı konusuna da, özellikle Cuma hutbelerinde yer verilmelidir" diye konuştu.

Durer, Yeşilay olarak Bitlis'te hafta nedeniyle birçok etkinlik yaptıklarını ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

"Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Muhammed Ay ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte 1-7 Mart Yeşilay Haftasında, ilimizde çeşitli etkinlikler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Yeşilay Haftasından sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaptığımız bu etkinlikler kapsamında madde bağımlıları ile yeniden bir araya gelmek, madde bağımlılarının ailelerini ziyaret etmek, madde bağımlıları ile sportif faaliyetler başlatmak, ilimizde yaşayan tüm toplumsal katmanlardan insanlarla bir araya gelip madde bağımlılarına sahip çıkılması gerektiği üzerine bilgilendirmek gibi birçok faaliyetimiz olacaktır. İlimizde görev yapan spor adamlarına, yani sizlere çok önemli görevler düşmektedir. Özellikle genç kardeşlerimizin bilinçlendirilmesi noktasında sadece size değil, hepimize önemli görevler düşmektedir. Yine, Yeşilay Cemiyeti Bitlis Şubesi olarak merkezi hükümete hazırlayacağımız raporda madde bağımlıları ile ilgili yapılması gerekenler, bağımlı sayısının artmaması için alınması gereken önlemleri de paylaşacağız. Kısa adı AMATEM olan Alkol, Uyuşturucu, Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezinin bir an önce Bitlis'te açılması gerektiğine inanıyoruz. Konu ile ilgili Yeşilay Bitlis Şubesi olarak, Sağlık Bakanlığımıza konuyu en kısa zamanda etraflıca rapor edeceğiz. Bu merkezin Bitlis'te kurulması ile beraber, ilimizdeki madde bağımlıları başka illere gitmek zorunda kalmayacaklardır. Yine bu merkezin Bitlis'te açılması durumunda çevre illerde böyle bir tedavi merkezi olmadığı için insanlarımız Bitlis'e gelecektir" şeklinde konuştu.

Yeşilay ile spor camiasının buluşması

Yeşilay ile spor camiasının buluşması

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.