1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat:

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat:

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanları her türlü takdiri hak ediyor"...

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat:

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanları her türlü takdiri hak ediyor" dedi.

Türkiye'de son yıllarda sağlık alanında önemli gelişmelerin yaşandığına dikkat çeken Başkan Polat, sağlıklı hayat koşullarının insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı Polat, "Sağlıklı bireyler ile sağlıklı toplum yapısına sahip olan ülkeler geleceğe her açıdan daha güvenle bakar. Sağlıklı hayat koşullarının oluşması için üstün gayret sarf eden sağlık çalışanlarımızın bu yöndeki emekleri büyüktür. Sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren bilim adamları, sağlık çalışanlarımızın hayatımızdaki yeri büyük bir öneme sahiptir. Günün her saatinde insanlara hizmet vermeyi, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini özveriyle devam ettirmeleri, gösterdikleri fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir. Sağlık çalışanlarımız insanların en zor günlerinde onlara hizmet sunan bir mesleğin mensupları olarak her türlü takdiri hak ediyorlar. Ömrünü tıp bilimine ve insanlığın hizmetine adayan, sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev alan tüm sağlık çalışanlarımızla gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Sağlık hizmetlerinin kalite ve seviyesinin ülkelerin gelişmişlik düzeylerini belirleyen önemli bir gösterge haline geldiğini belirten Başkan Polat, son yıllarda uygulanan reform ve dönüşümler sayesinde Türkiye'nin sağlık alanında dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdiğini belirtti.

Polat, "Ülkemizde son 15 yılda yapılan yatırımlar, değişim ve dönüşüm hizmetleri sağlık sektöründe önemli ülkeler arasında yer almamıza vesile olmuştur. Geldiğimiz nokta itibariyle vatandaşlarımızın gündelik yaşam standartları, sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesi geçmiş yıllarlarla ölçülemeyecek seviyede değişime uğramıştır. Türkiye, uyguladığı politika ve değişim metotlarıyla sağlık dünyasında hatırı sayılır bir konuma ulaşmıştır. Gerek hükumetimiz gerek devletimizin gerçekleştirdiği dev atılımlar; uluslar arası standartların yakalanmasına, hastanelerdeki kuyrukta bekleme çilesinin son bulmasına ve kaliteli ve nitelikli sağlık hizmetlerinin vatandaşlara ulaşmasına imkan tanımıştır. Teknoloji ve bilim alanlarında hızlı bir gelişimin yaşandığı bu dönemde, tıp alanında yaşanan gelişmeleri yakından takip eden hastanelerimiz, üniversitelerimiz ve sağlık merkezlerimizin sayısının artması bizleri gururlandırmaktadır. Hekimlerin piri olarak kabul edilen İbni Sina'nın, "Bilim ve sanat takdir edilmediği yerden göç eder" diye güzel bir sözü vardır. Tüm alanlarda olduğu gibi sağlık sektöründeki bilimsel gelişimler ile yeniliklerden asla uzaklaşmamak gerekir. Sağlık çalışanlarımız teknoloji ve bilim alanındaki ilerlemeyi yakından takip ederek ülkemizdeki değişim ve dönüşüme katkı sağlayacak özverili hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam etmeleri toplum sağlığının korunması açısından bizleri umutlandırıyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Polat, açıklamasının sonunda, "Toplumların gelişmesi ve ilerlemesi sağlıklı hayat koşullarıyla mümkündür. İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her türlü koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür. Bir nefes sıhhat hiç şüphesiz; insanlık âlemi için en büyük nimet ve huzur kaynağıdır. Sağlığımızı emanet ettiğimiz bilim adamlarımız, doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımız ile sağlık alanında gece-gündüz demeden çalışan tüm personellerimizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.