1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yeşilyurt Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor

Yeşilyurt Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor

Yeşilyurt Belediyesi, Devlet Malzeme Ofisinden 2 milyon 270 bin TL bedel karşılığında satın aldığı 6 adet kamyon ile 1 adet 12 tonluk toprak silindir makinesini...

Yeşilyurt Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor

Yeşilyurt Belediyesi, Devlet Malzeme Ofisinden 2 milyon 270 bin TL bedel karşılığında satın aldığı 6 adet kamyon ile 1 adet 12 tonluk toprak silindir makinesini araç filosuna dahil etti.

Yeşilyurt ilçesinde hizmetlerin daha hızlı ve kaliteli bir şekilde yapılması adına satın alınan yeni araçlarla birlikte Yeşilyurt Belediyesinin araç filosundaki sayısı 256'ya yükseldi. Bugüne kadar satın alınan 156 araç için 20 Milyon 295 Bin 453 TL ödeme yapıldığı belirtildi. Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü envanterine dahil edilmek amacıyla satın alınan 6 adet kamyon ile 1 adet 12 tonluk toprak silindirin hizmete girmesiyle nedeniyle MAŞTİ karşısındaki Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binası önünde tören düzenlendi. Törene AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu, Yeşilyurt Belediyesi başkan yardımcıları, AK Parti il başkan yardımcıları, Yeşilyurt Belediyesi birim müdürleri ve personeller katıldı. Süratli ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla Yeşilyurt İlçesine hizmet etmeye devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, saha çalışmalarında kullanılmak üzere iki milyon 250 Bin 119 TL bedel karşılığında satın aldıkları 7 adet iş makinesinin Yeşilyurt İlçesine hayırlı olması temennisinde bulundu. Modern ve teknolojiye uygun araçlarla belediyenin vatandaşlara hızlı ve kaliteli hizmetler götürmeye devam edeceğini kaydeden Polat, "Göreve geldiğimiz ilk günden beri millete efendi olmaya değil hizmetkarı olma hedefiyle çalışıyoruz. Gece gündüz demeden mesai yapıyoruz" diye konuştu. Son alınan araçlarla birlikte Yeşilyurt Belediyesi araç filosundaki araç sayısının 256'ya yükseldiğini ifade eden, Başkan Polat, "Halka hizmet etmekle sorumlu olan yerel yönetimlerin en büyük gücü ve kapasitesi araç parkındaki iş makinelerinin sayısıyla eşit orantılıdır. Göreve geldiğimiz ilk günden beri araç parkımızı genişletmeye ve iş makinelerinin sayısını artırmaya gayret gösterdik. Stratejik planlamalarımızda yer verdiğimiz araç sayımızı artırma planlarına göre modern araçları filomuza dahil etmeye devam ediyoruz. İş makinelerimiz ilçemizin dört bir tarafında devam eden çalışmalarımızda hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. İlçemiz genelinde devam eden hizmetlerimizin kapasitesini ve verim düzeyini artırmak için her yıl araç filomuza modern makineler dahil etmeye devam ediyoruz. Toplam 249 adet araç ile hizmet veriyorduk, son alınan araçlarla birlikte araç parkımızdaki araç sayımız 256'ya çıktı. Bugün düzenlediğimiz törenle hizmete sunduğumuz altı adet kamyon için Devlet Malzeme Ofisine 1 milyon 980 Bin 119 TL, bir adet 12 tonluk toprak silindiri içinde 270 bin TL ödeme yaptık. Modern makinelerin getireceği iş üretme verimliliği sayesinde vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmetler götüreceğiz. Yeni iş makinelerimiz Malatya ve Yeşilyurt'a hayırlı olsun" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise Yeşilyurt Belediyesinin ilçenin dört bir tarafında güzel, kalıcı ve nitelikli hizmetler sunduğunu belirterek, AK belediyeciliğin diğer belediye anlayışlarından farklı olduğunu söyledi. Malatya'daki 14 belediyeden 12'sinin AK Partiden seçilmiş belediye başkanları olduğunu anımsatan Şahin, "AK Belediyeciliğin farkını bu belediyelerimizin hizmetlerinde yakından görüyoruz. 30 Mart 2014 tarihinden bugüne kadarki sürece baktığımız zaman Malatya Büyükşehir Belediyemizin yönetiminde iki merkez ilçemiz olan Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerimiz hizmetlerde yarışıyorlar. Belediye Başkanlarımız medarı iftiharlarımızdır. Malatya Büyükşehir Belediye başta olmak üzere tüm Belediyelerimiz millete hizmet yolunda faydalı çalışmalara yaptıkça bizlerde gururlanıyoruz. Gittiğimiz her yerde halkımızın dualarını alıyoruz, bu durumda AK Belediyeciliğin ne kadar önem arz ettiğini göstermeye yetiyor" ifadelerine yer verdi.

Yeşilyurt'un Malatya'nın Batıya açılan konumunda olması nedeniyle cazibe merkezi olmaya doğru koşar adımlarla ilerlediğini anlatan Şahin, "Açılan yollara, alt ve üst yapı ve imarla ilgili çalışmalara baktığımız zaman verimli hizmetlerin yapıldığına şahit oluyoruz. Bu hizmetleri daha süratli ve hızlı bir şekilde yerine getirmek maksadıyla Yeşilyurt Belediyesi araç filosuna yeni araçlar dâhil ediyor. Yeni iş makineleri Malatya ve Yeşilyurt'a hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor

Yeşilyurt Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.