1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Yeşim Meltem Şişli kimdir? Nerelerde çalıştı?

Yeşim Meltem Şişli kimdir? Nerelerde çalıştı?

İSMEK'te çalışan kadınlara yönelik olarak hakaret ettiği öne sürülen Yeşim Meltem Şişli görevinden istifa ederken, kullanıcılar 'Yeşim Meltem Şişli kimdir?', 'Yeşim Meltem Şişli nerelerde çalıştı?', gibi soruların cevabını araştırmaya başladı. İşte Yeşim Meltem Şişli'nin biyografisi.

Yeşim Meltem Şişli kimdir? Nerelerde çalıştı?

Hakkında çıkan iddialar sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden, soruşturma sürecinden dolayı istifa eden Yeşim Meltem Şişli, 1984'ten bu yana belediyedeki en üst düzey kadın yönetici ve ilk kadın İBB Genel Sekreter Yardımcısı oldu.

Yeşim Meltem Şişli kimdir?

YEŞİM MELTEM ŞİŞLİ KİMDİR?

İBB,Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa eden Yeşim Meltem Şişli, 33 yıldır aralıksız sürdürdüğü profesyonel yaşamının yaklaşık 27 yılını enerji sektöründe tamamladı. Türkiye Elektrik İletim A.Ş'den emekli olduğu 2007 yılından itibaren Türkiye'nin önde gelen elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde üst yönetici olarak görev yaptı. Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonomi Mezunu olan Yeşim Meltem Şişli adil, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerini çalışma prensiplerinin temeline koyarak gerek kamu gerekse özel sektörde birden fazla şirket ve elektrik piyasası kuruluş çalışmalarında etkin rol almış olup bu yapılanmalarda alt yapı mimari tasarımlarının dizaynı ve geliştirilmesi ile satın alma süreçlerini etkin bir şekilde yönetti.

Yeşim Meltem Şişli kimdir?

İBB'ye atandıktan sonra belediye tarafından yapılan açıklamada, Şişli'nin 1984'ten bu yana belediyedeki en üst düzey kadın yönetici ve ilk kadın Genel Sekreter Yardımcısı olduğu vurgulandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli’yi İBB Genel Sekreter Yardımcılığına atayarak 1984 yılından beri “Büyükşehir” unvanını kullanan İstanbul Belediyesinde bir ilke imza atmış oldu.

İmamoğlu daha önce “Yıllar sonra ilk defa göreceksiniz, genel sekreter yardımcıları kadınlar olacak. Daire başkanları ve müdürler keza aynı…Biz cinsiyet eşitliğine de yürekten inanan bir ekibiz” demişti.

Şişli'ye, İBB Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve Kararlar ile Satınalma Daire Başkanlıkları bağlı olacak.  

HABERE YORUM KAT