1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. YGS öncesi son sınav provası

YGS öncesi son sınav provası

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Gaziantep'te üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için "YGS Sınav Tatbikatı" yaparak üniversite adaylarına destek...

YGS öncesi son sınav provası

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Gaziantep'te üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için "YGS Sınav Tatbikatı" yaparak üniversite adaylarına destek olmaya devam ediyor.

Düzenli olarak uygulanan sınav tatbikatları ile üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin sınav heyecanını yenmelerini sağlayan HKÜ, öğrencilerin sınav maratonunda durumlarını daha net görmelerine imkan sağlıyor. Bu kapsamda, 12 Mart'ta gerçekleşecek olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde, 2 bin öğrencinin katılımıyla "YGS Sınav Tatbikatı" gerçekleştirildi.

2 Bin öğrenci katıldı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenli olarak organize edilen "YGS Sınav Tatbikatlarına" Gaziantep'te bulunan özel okullar ve temel liselerden yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı. 12 Mart'ta gerçekleşecek olan YGS sınavı öncesi sınav heyecanlarının giderilmesi ve sınav ortamının oluşturulması amacıyla üniversite adaylarına yönelik gerçekleştirilen prova sınavında öğrenciler sınav stresini yenmeye çalıştı.

Kampüs ortamı motive etti

HKÜ Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Derslikleri ve Yeni Amfilerde gerçekleştirilen sınav 160 dakika sürdü. Öğrencilerin sınav maratonunda durumlarını daha net görmelerine imkan sağlayan prova sınavı sonrasında öğrenciler HKÜ Kampüsünü gezerek üniversite ortamında moral depoladı.

Sınav sonrasında HKÜ'ye sınav tatbikatı için teşekkür eden öğrenciler, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kampüsünde üniversite havası soluyarak sınava girmenin kendilerini motive ettiğini dile getirdi.

YGS öncesi son sınav provası

YGS öncesi son sınav provası

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT