1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yılbaşında okullar tatil olacak mı? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık yarım gün mü?

Yılbaşında okullar tatil olacak mı? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık yarım gün mü?

Yılbaşında okullar tatil olacak mı 2019? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık 2019 yarım gün mü? 1 Ocak 2020 okullar tatil mi? soruları arama motorlarında sıkça araştırılmaktadır. Biz de sizler için bu merak edilenleri derledik. İşte tüm merak edilenler..

Yılbaşında okullar tatil olacak mı? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık yarım gün mü?

Yılbaşı yaklaşırken öğrenciler, öğretmenler ve veliler tatil zamanlarını merak etmeye başladı. Peki Yılbaşında okullar tatil olacak mı 2019? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık 2019 yarım gün mü? 1 Ocak 2020 okullar tatil mi? Tüm merak edilenler haberimizde...

1 OCAK 2020 ÇARŞAMBA GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ? 

2020 yılının resmi tatilleri geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. 2020 yılının tatil günlerinde 1 Ocak 2020 Çarşamba günü tatil olarak belirlenmişti.1 Ocak tarihinin tatil olduğunu öğrenen vatandaşlar, bir günlük tatilin keyfini çıkarmaya çalışacak.

1 Ocak 2020 Çarşamba gününün resmi tatil olmasından dolayı okul, hastane, PTT, SGK, üniversiteler ve banka çalışanları işe gitmeyecek. Bu sebepten dolayı 1 Ocak  günü  öğrenciler okula gitmeyerek tatil yapacaklar.

Yılbaşında okullar tatil olacak mı? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık yarım gün mü?

31 ARALIK 2019 OKULLAR TATİL Mİ?

Yılbaşı gecesi olması dolayısıyla birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu, "31 Aralık Pazartesi günü tatil mı ?" olacak sorusu oldu. 31 Aralık Pazartesi günü, resmi tatil olmaması dolayısıyla normal seyrin devam edeceği gün olacak. 1 Ocak Salı günü ise okullar da dahil olmak üzere tüm kamu kurumları tatil olacak. Ulusal Bayram ve Genel Tatilleri Kanununda yer alan bilgilere göre 1 Ocak günü resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Yılbaşı tatilinin bir önceki gün olarak bilinen 31 Aralık tarihi ise bu kanuna göre yarım gün ya da resmi tatil olarak kabul edilmemiştir. Fakat bu yıl 29-30 Aralık tarihinin hafta sonu tatili ve 1 Ocak tarihinin salı gününe geliyor olması dolayısıyla çalışanlar, 31 Aralık Pazartesi günü için yıllık izinlerini kullanarak 4 günlük köprü izin şansını kullanabilecek.

YILBAŞI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Yılın ilk günü 1 Ocak resmi tatil günü. Öncesinde de ne yarım gün ne de tam gün resmi tatil yok. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hem çalışanlar hem de öğrenciler 1 gün tatil yapacak..

Konu hakkında henüz resmi açıklama gelmemesine karşın, 2020 yılbaşı tatilinin 5 gün olması beklenmiyor.

Yani 28 Aralık cumartesi, 29 Aralık pazar, 30 Aralık pazartesi, 31 Aralık salı ve 01 Ocak çarşamba günü için tatil planı yapanlar, izin kullanmak zorunda olacak.

Yılbaşında okullar tatil olacak mı? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık yarım gün mü?

31 ARALIK GÜNÜ BANKALAR, POSTANELER AÇIK MI?

31 Aralık Salı günü, resmi tatil olmaması dolayısıyla piyasa normal işleyişini sürdürecek. 1 Ocak Çarşamba gününün yılbaşı dolayısıyla resmi tatil olması dolayısıyla banka şubelerinin tamamı kapalı olacak. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri ise bir sonraki mesai gününde işleme alınacak. Dolayısıyla hesap işlemleri ve ödemelerin aktarılması, 2 Ocak Perşembe günü saat 08.00 itibariyle gerçekleştirilebilecek.

YILBAŞI NEDİR?

Yılbaşı, herhangi bir takvime göre içinde bulunulan yılın bitimi ve yeni yılın başlangıcıdır. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Miladi (Gregoryen) takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece yılbaşı gecesi veya yılbaşı akşamı olarak adlandırılır.

Pek çok kültürde yılbaşı gecesi, özel olarak hazırlanmış yiyecekler ve içecekler tüketilerek, çeşitli eğlenceler düzenlenerek geçirilir.

Yılbaşında okullar tatil olacak mı? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık yarım gün mü?

2020 RESMİ TATİL TARİHLERİ NASIL?

YENİ YIL TATİLİ

2020 Resmi tatil takvimine göre Yılbaşı tatili 1 Ocak Çarşamba gününe denk gelecek.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİLİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Perşembe gününe denk geliyor. Çalışanlar Perşembe ve Cuma gününü bağlayarak toplamda 4 gün tatil yapabilecek.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ TATİLİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Cuma gününe denk geliyor. Öğrenciler ve çalışanlar toplamda 3 gün tatil yapabilecek.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TATİLİ

19 Mayıs Atatürk`ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Salı gününe denk geliyor. Çalışanlar pazartesi ve salı gününü bağlayarak toplamda 4 gün tatil yapabilecek.

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

23 Mayıs Cumartesi Ramazan Bayramı Arifesi

24 Mayıs Pazar Ramazan Bayramı 1.gün

25 Mayıs Pazartesi Ramazan Bayramı 2.gün

26 Mayıs Salı Ramazan Bayramı 3.gün

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ

15 Temmuz Demokrasi Bayramı çarşamba gününe denk gelecek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

30 Temmuz Perşembe Kurban Bayramı Arifesi

31 Temmuz Cuma Kurban Bayramı 1.gün

1 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramı 2.gün

2 Ağustos Pazar Kurban Bayramı 3.gün

3 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramı 4.gün

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ

30 Ağustos Zafer Bayramı pazar gününe denk gelecek.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TATİLİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı perşembe gününe denk gelecek.

Yılbaşında okullar tatil olacak mı? Kaç gün tatil olacak? 31 Aralık yarım gün mü?

YILBAŞI MESAJLARI NELERDİR?

Her yeni yıl bir başka güzel. 2020 yeni yıl sizlere hayatınız boyunca unutamayacağız güzellikler yaşatsın. Yeni yılınız kutlu olsun.

Düşsüz büyük şeyler yapılamaz. 2020 yılında tüm düşlerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

Hiç hata yapmayan insan genellikle hiçbir şey yapamaz. 2020 yılında hatalarımızın az, başarılarımızın devamlı olması dileğiyle mutlu yıllar.

Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını. Yeni bir gelecek sunar bize ve yeni bir başlangıç. Yeni yılınız kutlu olsun.

Yeni yılda; hayatı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, keşke dememek için düşlerini ikiyle çarp bu sefer… Ve onları gerçekleştirecek zamanı ayır kendine. Mutlu Yıllar…

Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılı kutlu olsun.

Dün rüya yarın hayaldir. Rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan bugündür, gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sana onu getirsin. Yeni yılın kutlu olsun.

HABERE YORUM KAT