1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Yılmaz Çelik kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Yılmaz Çelik kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Yılmaz Çelik, Tunceli'de, terör soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. Olay sonrası birçok kişi internette arama yapma yapıyor. Şarkıcıya ilişkin yeni bir gelişme de yaşandı. Peki Yılmaz Çelik kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde.

Yılmaz Çelik kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Yılmaz Çelik, Tunceli'de, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında başlatılan terör örgütü üyeliği soruşturması kapsamında 2 gün önce gözaltına alınmıştı.Yılmaz Çelik, işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi. Şarkıcıya ilişkin yeni bir gelişme de yaşandı. Çıkan haberler sonra Yılmaz Çelik hakkında internette arama yapılıyor. Peki Yılmaz Çelik kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? Ayrıntılar haberimizde.

Yılmaz Çelik kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? | Yılmaz Çelik tutuklandı mı? | Yılmaz Çelik neden tutuklandı?

YILMAZ ÇELİK KİMDİR?

Yılmaz Çelik, 1969 Tunceli Ovacık’ta doğdu. İlkokulu Ovacık’ta okudu ve ortaokul birinci sınıftan sonra 1980 yılında gittiği İsviçre’de eğitimini bitirdi. Müziğe yedi yaşında başladı. 1988 yılında İsviçre’de üç arkadaşı ile birlikte bir müzik grubu kurarak düğünlerde ve konserlerde müzik yapmaya başladı. 1988 yılında Türkiye’ye gelip ilk çalışması “Çeke Çeke, Hal Yamano” yu ASM Müzik Üretimde hazırlayıp sundu. Üç ay sonra kaset , içindeki Zaza’ca türküler (şiari) nedeniyle toplatıldı.

1991 yılında “Gelin Canlar Bir Olalım, Daye Daye” adlı albümü ASM’de hazırladı. 1994 yılında “Veyve Veyve”, 1997 yılında “Mezela Seyide mi”, 1998 de ‘ Güle yel değdi’ 1999 yılında “Clara, Yaprak Ağlar Dal Ağlar” ve 2001 yılında Tolga Sağ ve Erdal Erzincan’la birlikte “Türküler Sevdamız 2” 2006 da Türküler sevdamız 3, 2008 de ‘Biya düri’ 2010 da ‘ Çhik’ adlı solo albümünü çıkardı.

YILMAZ ÇELİK TUTUKLANDI MI? 

Şarkıcı Yılmaz Çelik, Tunceli'de, terör soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. Çelik, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

HABERE YORUM KAT