1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YKS ve KPSS sınav tarihleri çakıştı! Peki şimdi ne olacak?

YKS ve KPSS sınav tarihleri çakıştı! Peki şimdi ne olacak?

YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS sınav tarihinin ertelendiğini duyurdu. Buna göre YKS'nin yeni tarihi 25-26 Temmuz olarak açıklandı. Fakat KPSS Alan bilgisi sınavının tarihi de ÖSYM tarafından 25-26 Temmuz olarak belirlenmişti. Şimdi gözler bu çakışmanın ardından ne olacağında.

YKS ve KPSS sınav tarihleri çakıştı! Peki şimdi ne olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında YKS'nin (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) ertelenip ertelenmeyeceği merakla beklenirken YÖK (Yükseköğretim Kurulu) Başkanı Yekta Saraç bu sınavın 25-26 Temmuz tarihine ertelendiğini duyurdu.

Kamu Personeli Seçme sınavı ve yükseköğretim Kurumları sınavları aynı tarihlere denk geliyor. ÖSYM'nin düzenleme yapması bekleniyor.

ÖSYM sınav takvimine göre KPSS Alan bilgisi sınavları 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacağı duyurulmuştu.

Bugün yapılan açıklama ile YKS sınavı ertelenmişti.

YKS'nin yeni tarihi de 25-26 Temmuz olarak açıklandı.

ÖSYM'nin sınav tarihlerindeki bu çakışma için yeni bir düzenleme yapması bekleniyor.

YEKTA SARAÇ YKS'NİN ERTELENDİĞİNİ DUYURMUŞTU

YÖK Başkanı Yekta Saraç açıklama yaptı ve uzun süredir merak edilen konuya açıklık getirdi. Buna göre YKS sınavı 25-26 Temmuz'a ertelendi.

"YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılması kararlaştırıldı. Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek.

Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır."

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVI NE ZAMAN?

Kamu Personel Seçme Sınavı 2020-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 1. gün 25 Temmuz 2020 tarihinde, Kamu Personel Seçme Sınavı 2020-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 2. gün 26 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak.

 

HABERE YORUM KAT