1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Yoğun bakımdaki hastalar arttı; çarşılardaki yoğunluk azalmadı!

Yoğun bakımdaki hastalar arttı; çarşılardaki yoğunluk azalmadı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yoğun bakımdaki hasta sayısının en fazla olduğu 3. il olarak açıkladığı Gaziantep'te kent meydanlarındaki yoğunluk devam ediyor. Uyarıları dikkate almayanlar , aşırı sıcak havaya rağmen çarşılarda dolaşmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın ortalama yoğun bakım hasta sayısının en fazla olduğu üçüncü kent olarak açıkladığı Gaziantep’te, 40 derecelerin üstünde seyreden hava sıcaklıklarına rağmen cadde ve sokaklardaki yoğunluk devam ediyor. Maske ve mesafe kuralı ise hiç sayıldı. Kurallara uymayan vatandaşlar, koronavirüs hiç yokmuşcasına alışverişlerine devam ettiler.  

Geçtiğimiz haftalarda korona virüs vaka sayısı yoğun şekilde artan kentler arasında gösterilen Gaziantep, bu sefer de yoğun bakım hasta sayısındaki artışla dikkat çekiyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı yoğun bakım hasta sayısı en fazla artan beş kent içerisinde üçüncü sırada yer alan Gaziantep’te, artan rakamlar ve risklere rağmen cadde ve sokaklardaki yoğunlukta azalma olmuyor. Bir çok noktada maske ve sosyal mesafe kuralı ise hiçe sayılırken, polis ekipleri kurallara uymayan vatandaşlara ceza yazmaya devam ediyor.   

Yoğun bakımdaki hastalar arttı; çarşılardaki yoğunluk azalmadı!

BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMASI

Bakan Koca’nın, dün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda; "Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek beş il İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa. Ortalama yoğun bakım hasta sayısı en yüksek beş il ise İstanbul, Şanlıurfa, Ankara, Gaziantep ve Konya. Beklediğimiz sonuçlar için tedbirlere daha fazla uyalım"  ifadelerini kullanmasının ardından gözlerin çevrildiği Gaziantep'te herhangi bir değişiklik gözlenmedi.    

Yoğun bakımdaki hastalar arttı; çarşılardaki yoğunluk azalmadı!

BAZI VATANDAŞLAR DA TEPKİLİ

Riskin  artmasına rağmen dışarı çıkan bir vatandaş; "Hava çok sıcak, bu havalarda dikkat etmek lazım. Mümkün olduğunca dışarı çıkmamak gerekiyor ama ben telefonum bozulduğu için çıkmak zorunda kaldım. İnsanların bu ortamda dikkat etmesi gerekiyor. Maske ve mesafe kuralına özen göstermek gerekiyor" derken, bir başka vatandaş ise, "Hava çok sıcak olmasına rağmen dışarısı çok kalabalık. Korona virüs nedeniyle işler de çok durgun ama insanlar galiba evde duramıyor. Olur olmaz gezip, alışveriş yapıyorlar" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT