1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yoğun göç alan yerleşim birimlerine yönelik sosyal projeler oluşturulacak

Yoğun göç alan yerleşim birimlerine yönelik sosyal projeler oluşturulacak

Malatya Valisi Mutafa Toprak başkanlığında yapılan toplantıda, Malatya'da yoğun göç alan yerleşim birimlerine yönelik sosyal projeler ve uygulama mekanlarının...

Yoğun göç alan yerleşim birimlerine yönelik sosyal projeler oluşturulacak

Malatya Valisi Mutafa Toprak başkanlığında yapılan toplantıda, Malatya'da yoğun göç alan yerleşim birimlerine yönelik sosyal projeler ve uygulama mekanlarının oluşturulması kararı alındı.

Malatya Valisi Mustafa Toprak başkanlığında, yoğun göç alan yerleşim bölgelerinde sosyal ve ekonomik uyum, aile ve ebeveynlerin eğitimi, çocuk ve gençlerin her türlü olumsuzluktan korunmaları için başlatılacak çalışmaların ilk ayağını oluşturan projelerin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Müftüsü Ümit Çimen, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı R. Murat Türksoy, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı M. Yaşar Karataş, Malatya Büyükşehir Belediyesi Projelerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ve ilçe belediyeleri birim müdürleri katıldı. Toplantıda, belediyelerin ve Kamu İl Müdürlüklerinin sosyal yoksunlukların önlenmesi ve tüm kesimlerin toplumsal bütünleşmesi ile özellikle çocuk ve gençlerin her türlü kötü ortam, alışkanlık ve tehlikelerden uzak tutularak, moral ve inanç değerlerin yaşatılması, aile bağlarının daha muhkem hale getirilmesi konuları görüşüldü. Toplantıda, ayrıca yapılacak çalışmalar için ihtiyaç olacak eğitim, okul, barınma, kültür, spor, kreş, kurs mekanları, gençlik, engelli ve aile danışma merkezleri, diyanet ve kuranı kerimi anlama ile etik değerler, iş atölyeleri gibi tesis projeleri hakkında da müzakereler yapılarak, yapılacak işler ve planlamaları ile ilgili bakanlıklara yapılacak teklifler de görüşüldü.

Toplantıda özellikle göç alan ve dezavantajlı bölgelere yönelik ilave proje uygulamalarının ve çalışmalarının planlanması ile yapılacak çalışmaların hızlandırılması kararları alındı.

Yoğun göç alan yerleşim birimlerine yönelik sosyal projeler oluşturulacak

Yoğun göç alan yerleşim birimlerine yönelik sosyal projeler oluşturulacak

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT