1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. YÖK'ten tercih yapacak üniversite adayları için sanal fuar! Bugün başladı

YÖK'ten tercih yapacak üniversite adayları için sanal fuar! Bugün başladı

YÖK, tercih dönemindeki YKS adaylarına üniversitelerin bölümlerini dijital ortamda tanıtmak amacıyla 4-7 Ağustos tarihleri arasında sanal fuar düzenliyor. Bugün başlayan fuar ile adaylar pandemi sürecinde istedikleri okulları gitmeden görebilecek.

YÖK'ten tercih yapacak üniversite adayları için sanal fuar! Bugün başladı

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, milyonlarca üniversite adayının tercih döneminde olduğu bu süreçte 200 üniversitenin katılım sağladığı "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020" adlı fuar düzenliyor. Adaylar sanal fuar üzerinden okumak istedikleri üniversite ile ilgili merak ettikleri hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerin yetkililerinden öğrenebilecek.

4 gün sürecek olan sanal fuar 09.00 - 17.00 saatleri arasında gün boyu öğrencilere yardım edecek.

SANAL FUARA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Saraç, twitter hesabından yaptığı açıklamada, öğrencileri Yükseköğretim Kurumları Sınavında gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etti.

eehkq7hx0aataha.jpg

Öğrencilerin bugünlerde program ve üniversite tercihi bağlamında gelecekleri açısından önemli bir karar verme sürecinde olduklarını ifade eden Saraç, şunları kaydetti: 

"İçinde bulunduğunuz şartları da dikkate alarak, üniversite tercihi yapacak adaylarımıza bu süreci kolaylaştırmak için 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' adıyla üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla fuar düzenleyeceğiz. YÖK çatısı altında, 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek Sanal Fuarda, okumak istediğiniz üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz. Bu Fuarın, tercih sürecinizi kolaylaştıracağına, daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapabilmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapacağınız tercihin size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum." 

YÖK'ten tercih yapacak üniversite adayları için sanal fuar! Bugün başladı

BUGÜN BAŞLADI

YÖK'ün internet sitesinden yapılan açıklamada da dijital ortamda 4-7 Ağustos'ta düzenlenecek fuarda, yükseköğretim kurumlarındaki programlar, bölümler, konaklama ve burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler anlatılacak.

YÖK'ten tercih yapacak üniversite adayları için sanal fuar! Bugün başladı

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
HABERE YORUM KAT