1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Yolcu otobüslerinde kaçak içki ve sigara ele geçirildi

Yolcu otobüslerinde kaçak içki ve sigara ele geçirildi

Kağızman Köprübaşı'nda jandarma ekiplerince yapılan yol kontrollerinde 3 yolu otobüsünde toplam 2 bin 790 paket kaçak sigara ve 50 şişe kaçak içki...

Yolcu otobüslerinde kaçak içki ve sigara ele geçirildi

Kağızman Köprübaşı'nda jandarma ekiplerince yapılan yol kontrollerinde 3 yolu otobüsünde toplam 2 bin 790 paket kaçak sigara ve 50 şişe kaçak içki ele geçildi.

Kars İl Jandarma Komutanlığı ve Kağızman Jandarma Karakol Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince, Akçay Jandarma Karakol Komutanlığı Köprübaşı mevkiinde yapılan yol kontrollerinde Iğdır istikametinden Kağızman istikametinde seyir halindeki 3 yolcu otobüsü durdurularak arama yapıldı.

Jandarma ekiplerince durularak arama yapılan yolcu otobüslerinde N.M.'ye ait valizlerde 590 paket sigara, 20 şişe içki, H.M.'ye ait valizlerde bin 170 paket sigara, 14 şişe içki ve N.N.'ye ait valizlerde ise bin 30 sigara ve 16 şişe içki olmak üzere toplam 2 bin 790 paket sigara, 50 şişe kaçak içki ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Olayla ilgili olarak şüpheli N.M., H.M. ve N.N. gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında ÖTV Genel Tebliği kapsamında idari para cezası kesildi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT