1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yudum İliksiz Olimpiyatlarda Türkiye´yi Temsil Edecek

Yudum İliksiz Olimpiyatlarda Türkiye´yi Temsil Edecek

Yudum İliksiz Olimpiyatlarda Türkiye´yi Temsil Edecek
           Sultanbeyli sporda Türkiye’yi temsil etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Londra’da düzenlenen Danone Uluslar Kupası’nda ülkemizi temsil eden Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Futbol Takımı’na şimdi birde atletizm dalında Yudum İliksiz eklendi.
 
         Sultanbeyli Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Yudum İliksiz, Türkiye’yi Brezilya’da düzenlenecek olimpiyatlarda temsil edecek.  Kendi kategorisinde milli formayı giyecek tek atlet olan Yudum, Türkiye’yi böyle bir organizasyonda temsil edeceği için çok mutlu olduğunu ifade ediyor.
 
        İki yıldır profesyonel anlamda koştuğunu kaydeden Yudum, heyecanını şu cümlelerle aktardı: “27 Kasım-4 Aralık tarihlerinde  düzenlenecek olan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda Türkiye’yi kendi kategorim olan 100 ve 200 metre de tek başıma temsil edeceğim. Çok büyük bir organizasyonda Türkiye’yi temsil etmek beni onurlandırıyor. Toplamda 8 yarış koşacağım. Yorucu bir olimpiyat olacak. Kendime güveniyorum. Brezilya’da ilk hedefim finale kalabilmek. Final yarışında da ilk üçe girerek ülkemin bayrağını dalgalandırmak istiyorum” dedi. Günde dört idmanla olimpiyatlara hazırlanan İliksiz’in, 30’a yakın birincilik madalyası var. 
 
      Okul Müdürü Salih Kazan, öğrencisi Yudum için çok büyük bir kapı açıldığını ifade etti. Kazan, “Bizim için bu durum gurur verici.  Öğrencimize olimpiyatlarda güveniyor ve inanıyoruz” dedi.
 
     Yudum’un hem beden eğitimi öğretmeni hem de antrenörü olan en büyük destekçisi Saliha Özyurt, öğrencisine çok güveniyor. Özyurt, “Yudum’un başaracağına inanıyorum. İyi bir start ve çıkış alırsa madalya alabileceğini düşünüyorum. Çalışmalarımız gayet güzel  gidiyor. Yudum kendi dalında Türkiye’yi temsil eden tek sporcumuz olacak. Kendini çok çabuk geliştiriyor” şeklinde konuştu. 
 
       Milli atlet Yudum İliksiz, 24 Kasım tarihinde olimpiyat kafilesiyle Brezilya’ya hareket edecek.
 

HABERE YORUM KAT