1. HABERLER

 2. YEMEK TARİFLERİ

 3. Yufkalı Darüzziyafe Köftesi nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Yufkalı Darüzziyafe Köftesi tarifi

Yufkalı Darüzziyafe Köftesi nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Yufkalı Darüzziyafe Köftesi tarifi

Yufkalı Darüzziyafe Köftesi nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Yufkalı Darüzziyafe Köftesi tarifi nasıldır? sorusu Gelinim Mutkafta programını izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. İşte lezzetin yarıştığı programda malzemeleriyle birlikte bugün yapılan Yufkalı Darüzziyafe Köftesi

Yufkalı Darüzziyafe Köftesi nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Yufkalı Darüzziyafe Köftesi tarifi

Gelinim Mutfakta'da 17 Mart 2020 Salı itibariyle yarışılmaya devam ediliyor. Bu hafta gelinler Yufkalı Darüzziyafe Köftesi yapıyor ve kayınvalideleri de gelinlerinin yemeklerini tanımaya çalışıyor. Peki Yufkalı Darüzziyafe Köftesi nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Yufkalı Darüzziyafe Köftesi tarifi nasıldır? Tüm detaylar haberimizde...

YUFKALI DARÜZZİYAFE KÖFTESİ MALZEMELERİ NELERDİR?

 • 200 gram tavuk,
 • 2 adet soğan
 • 150 gram dana eti
 • 100 gram kuzu eti
 • 100 gram mantar
 • 2 adet yufka
 • 1 adet yumurta
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 100 gr. file fıstık
 • 4 dilim beyaz ekmek
 • Yarım demet maydanoz
 • Yufkalı Darüzziyafe Köftesi nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Yufkalı Darüzziyafe Köftesi tarifi

YUFKALI DARÜZZİYAFE KÖFTESİ NASIL YAPILIR?

Yufka hariç bütün malzemeyi birlikte karıştırın. Kıyma makinasında bir kez çektikten sonra özdeşleşene kadar iyice yoğurun. Daha sonra kıymayı rulo haline getirin ve yufkaya sarın.

Bu şekilde yarım saat buzdolabında dinlendirin. Daha sonra ruloları 2-3 cm. genişliğinde kesip şişlere dizin. Kömür ateşinde ızgara yapın. Ya da dilerseniz yağda kızartabilirsiniz.

Pişen köfteleri, yine ızgarada pişirdiğiniz domates ve biberlerle süsleyerek servise hazırlayın.

Ben üzerine sarımsaklı domates sosuyla  yanında patates püresi ve bademli pilavla servis yaptım. Tercihen soslu ya da sossuz servis yapabilirsiniz.

Yufkalı Darüzziyafe Köftesi nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Yufkalı Darüzziyafe Köftesi tarifi

Gelinim Mutfakta Yarışma Formatı

Gelinim Mutfakta yarışması Fatih Ürek’in sunumu ile dört kayın valide ve gelinlerinin yarıştığı ve her hafta cuma günü büyük ödülün verildiği ve bir gelin ve kayınvalidenin elendiği bir yarışmadır. Gelinim Mutfakta yarışması eğlenceli ve izleyiciyi ekrana çekebilecek bir program. Yarışmada gelinler kendilerine verilen süre içerisinde yemeklerini hazırlayacaklar, bu yarışta gelinleri an ve an izleyen kayınvalideler tabakların kime ait olduğunu bilmeden puanlama yapacaklar. yarışmaya gelinler kayın valideleri ile birlikte katılacaklar. Mutfakta her gelin kayın validelerinin talimatları ve yardımları ile en güzel yemekleri yapmaya çalışacaklar. Damak tadına uygun, hem görsel açıdan hem de lezzet açısından en güzel yemeği yapıp en yüksek puanı alan yarışmacı büyük ödülün sahibi olacak.

Gelinim Mutfakta ödülü nedir?

Gelinim Mutfakta’da gelinler cuma gününe kadar en yüksek puanı alırlarsa gelin ve kayınvalide birlikte birinci olacak ve 10 Bin Liralık 5 bileziğin sahibi olacak. Programda haftanın en düşük puanını alan gelin ve kayınvalide ise yarışmaya veda edecek ve yeni gelin ve kayınvalide yarışmaya katılacak. Gelinim Mutfakta yarışma olmasının ötesinde yeni tatların ve lezzetlerin ekranlara geleceği bir program olacak.

HABERE YORUM KAT