1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı!

Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladı. Alınan kararlara göre 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay, general ve amiralliğe yükseltildi.

Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılan Yüksek Askeri Şura toplantısında alınan kararları onaylandı.

Konuya ilişkin olarak İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Şurada Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) görevli general, amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluk ve yaş haddinden emekliye sevk edileceklerin durumlarının görüşüldüğü belirtildi.

Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı!

ALINAN KARARLAR ONAYLANDI

Alınan kararların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandığı belirtildi. Açıklamada ,"30 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olmak üzere 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 51 albay ise general ve amiralliğe yükseltilmiş, 35 general ve amiralin görev süreleri 1 yıl, 294 albayın görev süreleri ise 2 yıl süreyle uzatılmıştır. 30 general ve amiral, kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla emekliye sevk edilmiştir. Halen 226 olan general ve amiral sayısı, 30 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla da 247 olacaktır." denildi.

RÜTBESİ YÜKSELTİLEN GENERALLER

Açıklamanın devamında, şu ifadelere yer verildi:

"30 Ağustos 2020 tarihinden geçerli olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığından Korgeneral Metin Gürak orgeneralliğe, Tümgeneral Veli Tarakcı korgeneralliğe terfi ettirilmiştir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığından Koramiral Ercüment Tatlıoğlu oramiralliğe, Tümamiral Aydın Şirin koramiralliğe terfi ettirildi."

Açıklama şu ifadelerle sonlandırıldı:

"Kara Kuvvetleri Komutanlığından tuğgeneraller Tevfik Algan, Halil Soysal, İdris Acartürk, Zorlu Topaloğlu, Muammer Alper, Emre Tayanç, Hakan Öztekin, Davut Ala ve Sıtkı Varlı tümgeneralliğe, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından tuğamiraller Ayhan Gedik ve Mustafa Kaya tümamiralliğe, Hava Kuvvetleri Komutanlığından tuğgeneraller Yaşar Kadıoğlu ve Hüseyin Duman tümgeneralliğe terfi ettirilmişlerdir."

Yüksek Askeri Şura kararları açıklandı!

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT