1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yüksekova deresi çocukların kayak pisti oldu

Yüksekova deresi çocukların kayak pisti oldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde hava sıcaklığının sıfırın altında 24 dereceye düşmesi nedeniyle çocuklar, tehlikeye aldırış etmeden buz tutan Büyükçay...

Yüksekova deresi çocukların kayak pisti oldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde hava sıcaklığının sıfırın altında 24 dereceye düşmesi nedeniyle çocuklar, tehlikeye aldırış etmeden buz tutan Büyükçay Deresinde kayarak eğlendiler.

Geçtiğimiz hafta yağan karın ardından Doğu Anadolu Bölgesinde soğuk hava etkisini gösteriyor. Dondurucu soğuklar Yüksekova ilçesinde bulunan Büyükçay Deresi'nin buz tutmasına neden oldu. İlçede hava sıcaklığının eksi 24 dereceye kadar düşmesi üzerine buz tutan dereden okuldan dönen öğrenciler, tehlikeye aldırış etmeden buz üstünde kayarak keyifli anlar yaşadı. Derenin ilk kez bu kadar buz tuğunu söylenen Furkan Tatlı, "Okul çıkışında arkadaşlarımızla gelip buradan buz üstünde kaymaya çalışıyoruz. Buz pistimiz olsaydı ben ve arkadaşlarım korkusuz bir şekilde kayıp eğlenirdik" dedi.

Çöp kutusunda buldukları plastik pencere kenarlarını alıp buz üzerinde kaydıklarını belirten Argeş Kozay, "Büyükçay Derersi ilk kez bu kadar buz tuttu. Okul çıkışında havanında güneşli olmasını fırsat bilerek gelip tehlikeli olmasına rağmen burada kayarak mutlu oluyoruz. Eğer bu kırılırsa içine düşeriz bu da oldukça tehlikelidir" dedi.

Yüksekova deresi çocukların kayak pisti oldu

Yüksekova deresi çocukların kayak pisti oldu

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT