1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yunus Emre Kültür Merkezinde Kutlu Doğum Coşkusu

Yunus Emre Kültür Merkezinde Kutlu Doğum Coşkusu

Yunus Emre Kültür Merkezinde  Kutlu Doğum Coşkusu

Pendik Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük ortaklaşa Kutlu Doğum programı düzenlendi. Yunus Emre Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Programa Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Pendik İlçe Müftüsü Ziya Ersin, Pendik Haseki Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Muhtar Acar, okul mürürleri, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Pendik Müftüsü Ziya Ersin, "Hz. Muhammed (SAV)'e peygamberlik gelmeden önce dünyanın dört bir tarafında zulüm ve zalim hakimdi. İnsanlar putlara tapıyor, her yerde cahiliye adetleri hakim olmuştu. Dünya böyle karanlık bir dönemde, kendilerini kurtaracak birini bekliyordu. O kurtarıcı da miladi 571 yılında dünyaya gelen Hz. Muhammed (SAV) idi.“ dedi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan program, yine öğrencilerinden bir kısmının Hz. Muhammed’in hayatından kesitlerle devam etti. Cahiliye dönemine ait kısa bir sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Hz. Muhammed (Sav)’in güzel ahlakı insanlığa bir güneş gibi doğuşu ve müslüman davranış biçimlerini anlatan çeşitli ilahiler ile nat eşliğinde piyes gösterileri sergilendi

Konuşmaların ardından program, yapılan dua ile sona erdi.

Kaynak : Duyurugazetesi

HABERE YORUM KAT