1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yurttaş: “Trimbox piyasada benzeri olmayan bir ürün”

Yurttaş: “Trimbox piyasada benzeri olmayan bir ürün”

Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, "Biz Bize Söyleşiler" programının konuğu oldu.

Yurttaş: “Trimbox piyasada benzeri olmayan bir ürün”

Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, "Biz Bize Söyleşiler" programının konuğu oldu. "Bu Topraklardan Bir Dünya Markası Çıkar" başlıklı bir sunum gerçekleştiren Yurttaş, Yurttaş Holding tarafından ilk kez 2007 yılında piyasaya sürülen ve alanında tek oluğunu belirttiği Trimbox ürünün başarı öyküsünü ve gelişim sürecini katılımcılara aktardı.

Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, Mimar Mühendisler Grubu (MMG) tarafından düzenlenen "Biz Bize Söyleşiler" programının konuğu oldu. Programda "Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar" konulu bir sunum yapan Evren Yurttaş, ilk üretimi 2007 yılında yapılan Trimbox'ın icadından bugünlere kadar geçen süreç hakkında bilgiler verdi. Yurttaş, "Pes etmemek kaydıyla dünya markası olmamak için önümüzde hiçbir engel yok. Trimbox'ın bir dünya markası olacağından da zerre kadar şüphemiz yok" dedi.

Dernek üyesi mimar, mühendis ve öğrencilerin geniş katılım sağladığı toplantının açılışında konuşan MMG Bursa Şubesi Başkanı Rasim Serim, "Bursa'dan böyle bir firmanın, böyle bir ürünün çıkıyor olması önemli bir başarı ve bizlere ilginç geldi. Bugün de bu firmanın ve Trimbox'ın başarı öyküsünü dinleyeceğiz. Trimbox ürününü daha fazla irdeleyeceğiz" dedi.

Serim'in ardından "Bu Topraklardan Bir Dünya Markası Çıkar" başlıklı bir sunum gerçekleştiren Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, Yurttaş Holding tarafından ilk kez 2007 yılında piyasaya sürülen ve alanında tek olduğunu söylediği Trimbox ürünün başarı öyküsünü ve gelişim sürecini katılımcılara aktardı.

Ürünün genel özelliklerinden bahseden Evren Yurttaş, Trimbox'ın, aşırı gerilim sönümleyicinin jenerik ismi olma iddiası ile ortaya çıktığını belirtirken, patentli ve özel tasarımı sayesinde elektrik şebekelerinde sıkça yaşanmakta olan aşırı gerilimleri hızlı bir şekilde ile engelleyerek, evlerde, işyerlerinde kısacası elektriğin olduğu her yerde, elektrik-elektronik cihazlarınızı korumasına ve buna bağlı yangın riskini engellediğini söyledi.

"Piyasada benzeri olmayan bir ürün"

İşe koyulduklarında ve ilk ürünün imal edildiği dönemlerde, önemli bir icada imza attıklarının farkında olmadıklarını belirten Evren Yurttaş, Trimbox'ın piyasadaki birçok ürünle kıyaslandığını, 2007 yılından bu yana bu ürün ile diğer ürünlerin farkını yılmadan, usanmadan ve aynı üslupla, örneklerle anlattıklarını ve anlatmaya da devam ettiklerini belirtti.

"Birlikte hareket etmek önemli"

"Trimbox'ın bir dünya markası olacağından zerre kadar şüphemiz yok" diyen Yurttaş, birlikte hareket etmenin önemine işaret ederek şunları söyledi: "Herkesin evinde, hayatında kullanabileceğini ürünler yok maalesef. Dünyada herkesin tercih ettiği ürünler yok. Bu Topraklardan "Dünya Markası Çıkar Mı?" diye bir kitap var. Bu topraklardan dünya markası çıkabilmesi için, bizim Ar-Ge çalışmalarından öncelikle birlik olabilmemiz gerekiyor. Çünkü hiçbir kimsenin tek başına değer ifade etmediğini, eğer insanlar kabul etmezse, sadece ürün çıkarmanız, doğru ürünü yapmanız, inanın işin daha yüzde biri bile değil. Birlik olabilir, bununla ilgili doğru adımları atabilirseniz, tabi ki dünya markası pes etmemek kaydıyla dünya markası olmamak için önünüzde bir engel yok. Trimbox'ın bir dünya markası olacağından zerre kadar şüphemiz yok. Neden? Ürünümüz, dünyanın tamamında şebeke kaynaklı problemler garanti kapsamı dışında ibaresini yok ediyor."

Yurttaş: “Trimbox piyasada benzeri olmayan bir ürün”

Yurttaş: “Trimbox piyasada benzeri olmayan bir ürün”

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT