1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Zabun: "Ülkemizin büyüme temposunu reel sektörümüzün performansı belirliyor"

Zabun: "Ülkemizin büyüme temposunu reel sektörümüzün performansı belirliyor"

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, Türkiye'nin 2017'nin 3'üncü çeyreğindeki büyümesinin önemli olduğunu belirterek,...

Zabun: "Ülkemizin büyüme temposunu reel sektörümüzün performansı belirliyor"

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, Türkiye'nin 2017'nin 3'üncü çeyreğindeki büyümesinin önemli olduğunu belirterek, "Ülkemizin büyüme temposunu reel sektörümüzün performansı belirliyor" dedi.

Zabun, büyüme rakamlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, büyümedeki çift haneli artışın yıl sonu hedefleri ve ulusal vizyon bakımından çok önemli olduğunu söyledi. Sanayi üretimi ve ihracattaki gelişmelerin istikrarlı büyüme için altyapı oluşturduğunun altını çizen Zabun, 2018 için beklentilerin yükseldiğini söyledi. Zabun şöyle devam etti:

"Ülkemiz 2017 yılının üçüncü çeyreğinde çift haneli büyümeye ulaşarak yüzde 11'in üzerinde gelişme yakaladı. Bu büyümenin temelinde sanayi üretim ve ciro endekslerindeki anlamlı gelişmelerle birlikte ihracatımızdaki artışın çok önemli bir payı var. Hükümetimizin reel sektöre verdiği destekler ve özellikle KOBİ'ler için oluşturduğu kaynaklar üretim ve ihracat anlamında sonuç vermiştir. Umuyorum ki, 2018 yılında istikrarlı büyüme devam edecektir. Ekonomik büyüme ve piyasaların yükselişini sürdürmesi adına beklentiler yükselmiştir. Ülkemizin büyüme temposunu reel sektörümüzün performansı belirliyor. Yatırım ve üretimin artması ve özelikle Türk sermayesinin yükselmesi ve millileşme politikasının derinleşerek tüm alanlara yayılması çok önemli" diye konuştu.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT