1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Zaferin 102’nci yılında Çanakkale şehitleri anıldı

Zaferin 102’nci yılında Çanakkale şehitleri anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıl dönümünde düzenlenen programda şehitleri anan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, "Bu coğrafyada...

Zaferin 102’nci yılında Çanakkale şehitleri anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıl dönümünde düzenlenen programda şehitleri anan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, "Bu coğrafyada yaşıyorsak, her daim Çanakkale zaferlerine hazır olmak zorundayız" dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıl dönümünde Çanakkale şehitleri Küçükçekmece'de düzenlenen programda anıldı. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezinde Küçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen anma etkinliğine; Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan, Binbaşı Cihan Bayraktar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programda, Çanakkale konulu şiirler okundu, piyesler oynandı. "Kınalı Hasan" isimli piyes katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Okul korosu, Çanakkale türkülerinden oluşan repertuvarla mini bir de konser verdi.

"Çanakkale ruhunun yaşadığını 15 Temmuz'da gördük"

Programda konuşan Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, "Bizim içimizde hala Çanakkale ruhunun yaşadığını, 15 Temmuz'da Ömer Halisdemir'den ve sıradan bir vatandaşın gönlündeki kahramanlıktan gördük. Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Siz gençler, Osmanlı'nın Selçuklu'nun torunlarısınız. Yeryüzündeki zulme de müsaade etmeyeceksiniz. Gençlerimizin bilimde, sporda, kültürde kahraman olarak dünyaya faydalı olacak işler yapmalarını temenni ediyorum" dedi.

"Çanakkale ruhunu diri tutmalıyız"

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise, "Vatanımızı bize emanet eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu coğrafyada yaşıyorsak, her daim Çanakkale zaferlerine hazır olmak zorundayız. Herkesin gözü daima üzerimizde olacak. Topraklarımız üzerinde oynanan oyunlar hiç bitmeyecek. Şehitlik ruhunu diri tutmalıyız. İşte bu nedenle hiçbir zaman Kurtuluş Savaşını, Mustafa Kemal Atatürk'ü ve askerlerimizi unutmamalıyız. Unutursak bu ruhu diri tutamayız" diye konuştu.

"Bir olmamız gerekiyor"

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz da, "Çanakkale Şehitleri'ni ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Seyit Onbaşı'nın Ömer Halisdemir'in ruhunu taşımak zorundayız. Yedi düvel dün Çanakkale'de nasıl bu vatanla uğraştıysa, bugün de uğraşıyor. Bizim bir olmamız, iri ve diri olmamız gerekiyor" dedi.

Zaferin 102’nci yılında Çanakkale şehitleri anıldı

Zaferin 102’nci yılında Çanakkale şehitleri anıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT