1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Zonguldak’ta FETÖ sanıkları hakim karşısında

Zonguldak’ta FETÖ sanıkları hakim karşısında

Zonguldak'ta FETÖ/PDY soruşması kapsamında aralarında öğretmen, esnaf, işçi, din görevlisi ve emeklilerin de bulunduğu 15'i tutuklu 17 sanığın yargılanmasına...

Zonguldak’ta FETÖ sanıkları hakim karşısında

Zonguldak'ta FETÖ/PDY soruşması kapsamında aralarında öğretmen, esnaf, işçi, din görevlisi ve emeklilerin de bulunduğu 15'i tutuklu 17 sanığın yargılanmasına başlandı.

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan 15 sanık, sabah saatlerinde cezaevi araçlarıyla Zonguldak Adliyesine getirildi. 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde hazır bulunan sanıklar için adliye binası önünde geniş güvenlik önlemleri alındı.

"Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklara etkin pişmanlık yasası da hatırlatıldı.

Sanıklardan A.K. sıklıkla iyilik yapma arzusuyla 2010 yılına kadar sohbet düzenlediğini söyledi. A.K., "Pensilvanya'da yaşayan terör örgütü liderinden Bank Asya'ya para yatırılması konusunda herhangi bir talimat almadım. Yapı içerisinde bütün faaliyetlerimi hayır yapmak için yaptım. Sohbetleri vermek için ise kimseden talimat almadım. Bu yapının içinde olduğum süre içinde hayır işlerinin dışında başka bir faaliyette bulunmadığımı açıkça söylemek istiyorum" dedi.

Sanıkların yargılanmasına devam ediliyor.

Zonguldak’ta FETÖ sanıkları hakim karşısında

Zonguldak’ta FETÖ sanıkları hakim karşısında

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT